У Туреччині місцеві вже не можуть дозволити собі житло і звинувачують у цьому росіян
Три райони в Анталії вже закрили ринок нерухомості для іноземців.
Три райони в Анталії вже закрили ринок нерухомості для іноземців.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Неабияку роль у зростанні вартості житла у Туреччині, яка й без того потерпає від гіперінфляції, зіграли російські емігранти, йдеться у репортажі DW.
Обвал ліри почався у 2021 році на тлі спірних знижень процентних ставок, ініційованих президентом Ердоганом, а жовтні 2022-го інфляція сягнула 24-річного максимуму — 85,5%. Ціни на базові речі, такі як продукти харчування та житло, злетіли до безпрецедентних висот.
Ринок зреагував тим, що попит на житло впав, особливо різко — за останній рік:
Подружжя Муса Яшар і Нермін Таші, що живуть в Анталії, стверджують, що в окремих випадках ціни на нерухомість зросли на 700-900%. Вони створили у соцмережах групу підтримки «Жертви оренди». Один із її учасників — пенсіонер Мустафа Озкалендер, якому власник квартири підняв плату вп’ятеро. Муса і Нермін самі відчайдушно шукають житло, бо нинішнє стало не по кишені.
У зростанні цін місцеві звинувачують велику кількість іноземних покупців, зокрема росіян, яких в Анталії наразі проживає приблизно 60 тисяч. Вони втекли від наслідків російської війни в Україні: міжнародних санкцій і мобілізації. Туреччина — одна з небагатьох країн, куди можна долетіти напряму з Москви.
Читайте також: Росіяни масово мігрують до сербського Белграда. Його вже називають «новою Касабланкою»
«Ми всі любимо це місце»: росіяни спричинили будівельний бум на Північному Кіпрі
Стрибок цін підтверджують і агенти з нерухомості. Кажуть, що квартири, за які раніше просили 250 євро на місяць, почали здавати іноземцям втричі дорожче. Це побачили власники сусідніх квартир, які так само підняли ціни.
Голова району, в якому поселилася найбільша кількість росіян, Фарук Кільдіран, запевняє, що якщо частка іноземних орендарів або власників житла у районі перевищує 20%, ринок нерухомості закривається для іноземців. Три райони в Анталії вже мають таку заборону з липня 2023 року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті