Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 51 днів. За цей час ми опублікували 24450 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Неабияку роль у зростанні вартості житла у Туреччині, яка й без того потерпає від гіперінфляції, зіграли російські емігранти, йдеться у репортажі DW.

Обвал ліри почався у 2021 році на тлі спірних знижень процентних ставок, ініційованих президентом Ердоганом, а жовтні 2022-го інфляція сягнула 24-річного максимуму — 85,5%. Ціни на базові речі, такі як продукти харчування та житло, злетіли до безпрецедентних висот.

Ринок зреагував тим, що попит на житло впав, особливо різко — за останній рік:

Подружжя Муса Яшар і Нермін Таші, що живуть в Анталії, стверджують, що в окремих випадках ціни на нерухомість зросли на 700-900%. Вони створили у соцмережах групу підтримки «Жертви оренди». Один із її учасників — пенсіонер Мустафа Озкалендер, якому власник квартири підняв плату вп’ятеро. Муса і Нермін самі відчайдушно шукають житло, бо нинішнє стало не по кишені.

У зростанні цін місцеві звинувачують велику кількість іноземних покупців, зокрема росіян, яких в Анталії наразі проживає приблизно 60 тисяч. Вони втекли від наслідків російської війни в Україні: міжнародних санкцій і мобілізації. Туреччина — одна з небагатьох країн, куди можна долетіти напряму з Москви.

Читайте також: Росіяни масово мігрують до сербського Белграда. Його вже називають «новою Касабланкою»

«Ми всі любимо це місце»: росіяни спричинили будівельний бум на Північному Кіпрі

Стрибок цін підтверджують і агенти з нерухомості. Кажуть, що квартири, за які раніше просили 250 євро на місяць, почали здавати іноземцям втричі дорожче. Це побачили власники сусідніх квартир, які так само підняли ціни.

Голова району, в якому поселилася найбільша кількість росіян, Фарук Кільдіран, запевняє, що якщо частка іноземних орендарів або власників житла у районі перевищує 20%, ринок нерухомості закривається для іноземців. Три райони в Анталії вже мають таку заборону з липня 2023 року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button