Через масові вирубки українські Карпати втратили 10% лісів. Це площа шести великих міст
В Україні до 50-70% рубок є нелегальними.
В Україні до 50-70% рубок є нелегальними.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
За останні 20 років в українській частині Карпат вирубали 161 тисяч гектарів лісу, що становить майже 10% усього лісового покриву. Це площа Києва, Харкова, Одеси, Львова, Івано-Франківська і Тернополя разом узятих.
Такі дані отримало NGL.media, проаналізувавши супутникові зображення.
У Карпатах загалом вирубують чотири гектари лісу щогодини — приблизно 20 дерев щохвилини, згідно з дослідженням Greenpeace. Рубають найцінніші дерева. Потім деревину тягнуть конями по гірських річках, ще більше руйнуючи екосистему.
«Пригадую, як наприкінці 90-х у Європі з’явилася мода на дубові меблі. Один із найпопулярніших та найкоштовніших продуктів на ринку деревини був шпон дуба — це тонкий лист деревини товщиною 0,35-4,0 мм, якою покривали меблі, — пригадує Богдан Проць директор ГО «Дунайсько-Карпатська Програма». — Тоді, наприклад, Стрийський лісгосп вирубав цілий пояс дубових лісів, який був розміщений на горбогір’ях Прикарпаття та у заплавах Дністра. У нас залишилися мізерні фрагменти дубів».
В Україні до 50-70% рубок є нелегальними, свідчать європейські дослідження. А Держлісагентство стверджує, що ця частка не перевищує 0,3-0,6%. Така разюча різниця пов’язана з тим, що наймасштабніші нелегальні рубки мають вигляд законних, і лісники мають на них документи.
Наприклад, це «санітарні» рубки, про які ми писали тут. Інша поширена схема — коли заплановано вирубати один гектар, вирубується 1,1 гектара.
На деяких ділянках ліс не відновлюється. Щоб ліс встигав відновлюватися, зрубувати можна не більше 1% на рік.
«На Закарпатті є “Мокрянське лісомисливське господарство”, яке санітарними рубками дорубалося до того, що на одній з гір більше не може відновитися ліс. Грубо кажучи, змінився клімат, вітер висушує землю і в період, коли нема опадів, посуха настільки драматична, що молоді дерева просто вмирають», — пояснює Дмитро Карабчук, голова ГО «Лісові ініціативи і суспільство».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті