П’ять іспанських колівінгів для людей різного віку (фото)
Формат колівінгу є однією з можливих відповідей на житлову кризу.
Формат колівінгу є однією з можливих відповідей на житлову кризу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 118 днів. За цей час ми опублікували 24954 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ідея колівінгу зазвичай передбачає співжиття людей, схожих за соціальним, культурним чи віковим бекграундом, — наприклад, ми писали про британський кохаузинг для жінок старшого віку. П’ять прикладів колівінгів у Іспанії наводить ArchDaily. Серед них є й такі, коли один простір об’єднує різних мешканців.
Докладніше: Що таке колівінг і як світовий досвід відповідає київському?
Формат колівінгу є однією з можливих відповідей на кризу житла. За оцінкою Банку Іспанії, у країні бракує 600 тисяч помешкань. Вартість житла також значно зросла за останні роки, особливо у великих містах, таких як Мадрид і Барселона.
Кохаузинг «Сан-Джоан» біля Аліканте (Алакант валенсійською) виник з ініціативи трьох сімей, які поділяють спільні цінності. Тут передбачено великі спільні простори, зокрема басейн серед пальм.
Соціальне і спільне життя організовано навколо цього патіо: вітальні, їдальні, зони для зберігання та прання.
Ділянку розташовано у місці з хорошою доступністю до громадського транспорту, що дозволяє обходитися без автомобілів.
Dozen Doors («12 дверей») — це проєкт із перетворення розрахованого на одну сім’ю п’ятиповерхового будинку на колівінг для 12 студентів із різних країн. Це тимчасове житло для магістрів.
Проєктувальники передбачили безліч просторів, де мешканці можуть перетинатися: спільна кухня, їдальня, вітальня, ігрова кімната та пральня у підвалі, тераса на даху.
Проєкт Beyond-the-family Kin фокусується на старішанні поза нуклеарною сім’єю. Триповерховий бдинок розташовано на околиці Мадрида, серед приватної забудови. Перший поверх відведено для людей старшого віку, яким складніше пересуватися. Над ним — вітальня.
У будинку передбачено приміщення, які можна здавати в оренду й таким чином забезпечувати себе фінансово, або ж виділити для доглядальників.
Близькість головного університетського кампусу міста може також сприяти моделі, що об’єднує студентів і людей похилого віку в доступному житлі, спільних ресурсах і взаємній турботі.
Сільськогосподарську будівлю в доволі віддаленому муніципалітеті Каталонії перебудували під колівінг для людей старшого віку.
Тут живуть дві родини. Архітектори дослідили стиль життя кожної, аби передбачити їхні потреби та вирахувати пропорції спільних просторів.
Кооператив La Balma проєктували як «притулок енергетичної бідності» — аби зменшити витрати на комунальні послуги вдвічі. Проєкт виграв ділянку в одному з найкращих районів Ель Побленоу на конкурсі. Комплекс складається з 20 квартир, одну з яких відведено для родин, що проходять соціальну реінтеграцію. Будівлю структуровано як сітку з квартирами по 50 квадратних метрів із відкритим плануванням, аби мешканці могли самі організувати власний простір.
Як зазначають автори проєкту, лише 3% житла у Барселоні можна вважати доступним. У 2021 році, коли вводили в експлуатацію La Balma, середня вартість оренди квадратного метра житла сягала 17,4 євро. Втілені рішення дозволили знизити її для цього комплексу до 7,8 євро.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті