Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Amir Arabshahi / Unsplash

Світове споживання вугілля сягне 8,77 мільярда тонн цього року, й наступні три роки триматиметься на рекордному рівні — через енергетичну кризу, спричинену російським вторгненням в Україну, повідомляє The Guardian із посиланням на Міжнародне енергетичне агентство.

Дві третини споживання вугілля припадають на забезпечення роботи електростанцій.

При цьому Китай використовує на 30% більше вугілля, ніж весь світ разом узятий. США та Євросоюз уже минули пік споживання, і зараз на ці регіони припадає відповідно 5% і 12% від глобального споживання.

У Великій Британії вугільна промисловість уже стала історією: у вересні закрився останній вугільний завод у Раткліффі-он-Сорі. У березні закрилася остання вугільна електростанція Словаччини.

А от попит на вугілля в Китаї за 2024 рік зріс на 1%, сягнувши 4,9 мільярда тонн. В Індії споживання зросло на понад 5%, до 1,3 мільярда тонн, — до рівня, якого раніше досягала лише КНР.


Агентство прогнозує, що бум відновлюваної енергетики й, зокрема, стрімкий розвиток нових технологій, стримуватиме споживання вугілля навіть попри значне зростання споживання електроенергії. Тож прогностичні моделі показують, що попит на вугілля вийде на плато до 2027 року.

Водночас погодні чинники, зокрема у Китаї, матимуть значний вплив на короткострокові стрибки споживання вугілля.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button