Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 149 днів. За цей час ми опублікували 25192 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Одна з візуальних фантазій на тему тунелю під Атлантикою

У США обговорюють будівництво Трансатлантичного тунелю, який сполучив би Нью-Йорк із Лондоном, повідомляє Newsweek. До обговорення долучився Ілон Маск, заявивши, що його The Boring Company може побудувати такий тунель за якихось 20 мільярдів доларів.

Наразі переліт Нью-Йорк–Лондон займає приблизно вісім годин. Ідея тунелю під Атлантичним океаном існує принаймні з початку 2000-х, коли інженери з MIT Ернст Франкель і Френк Девідсон припустили можливість будівництва поїздів, що пересувалися б на магнітних подушках у вакуумі зі швидкістю майже 2000 км/год. Подорож через океан займала би менш як годину.

Наразі найдовший підводний тунель пролягає під Ла-Маншем, сполучаючи Францію та Велику Британію. Євротунель, 39 кілометрів якого проходять під протокою, будували шість років, витративши понад 11 мільярдів доларів, що на нинішні ціни дорівнювало би приблизно 23-24 мільярди.

Відповідно, припускають, що 5600-кілометровий Трансатлантичний тунель може коштувати 20 трильйонів доларів.

«The Boring Company може зробити це за в 1000 разів меншу суму», — заявив Ілон Маск, реагуючи на цей уявний кошторис. Тобто він вважає, що проєкт може обійтися лише у 20 мільярдів доларів — менше, ніж Євротунель.

У 2013 році Маск вперше анонсував будівництво гіперлупів — вакуумних тунелів, які можуть перевозити людей і вантажі зі швидкістю понад 1100 км/год. Відтоді кілька компаній намагалися збудувати такі гіперлупи.


Найбільшого успіху домоглася Virgin Hyperloop Річарда Бренсона, яка запустила капсулу на швидкості 160 км/год у тунелі завдовжки 500 метрів. Найдовшу подорож гуперлупом здійснила група вчених у Швейцарії, проїхавши 11,8 кілометра. Швидкість, щоправда, була дещо далека від гіперзвукової — до 40 км/год.

Сама The Boring Company викопала кілька підземних тунелів у США, якими їздять виключно автомобілі Tesla. Зараз, утім, це проєкт не просувається.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button