Працівники Музею війни демонтували назви Києва, Одеси та інших «міст-героїв» Другої світової (фото)
Пояснюють, що у радянський час звання «міст-героїв» надавали хаотично.
Пояснюють, що у радянський час звання «міст-героїв» надавали хаотично.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 164 днів. За цей час ми опублікували 25291 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Музей історії України у Другій світовій війні демонтував назви українських, білоруських і російських міст із Алеї міст-героїв.
У 1960-і роки 12 радянских міст отримали статус «міста-героя» за оборону під час наступу німецьких військ. Серед них сім російських, одне білоруське (Мінськ, а також окремо Брестська фортеця) та чотири українських: Київ, Одеса, Керч і Севастополь.
«Відзначення міст мали хаотичний характер і використовувалися суто з ідеологічною метою – імплементацією міфу про “Велику Вітчизняну війну”», — вважають у Музеї війни.
Разом із бронзовими літерами, якими було викладено назви міст, працівники музею демонтували зображення радянської медалі «Золота Зірка».
У повідомленні зазначається, що необхідність демонтажу і проведення реставрації обґрунтували фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру.
Цьогоріч Музей війни анонсував «максимальну зміну архітектурного ландшафту: демонтаж усіх пам’ятників та елементів радянської пропаганди».
Оскільки весь музей відпочатку будувався під цей наратив, такими можуть виявитися більшість монументальних творів на території. Його відкрили у 1981 році як музей, присвячений участі СРСР у Другій світовій у 1941—1945 роках, — війні, що в радянській історіографії позначалася як «Велика Вітчизняна».
Торік із монумента «Батьківщина-мати» демонтували радянський герб і замінили його на тризуб. Демонтвали мідний горельєф «Курська битва». Що думають мистецтвознавці про політику музею — читайте в цьому матеріалі «Хмарочоса».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті