Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 165 днів. За цей час ми опублікували 25303 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація: maidanmuseum.org

Міністерство культури та інформаційної політики України видало наказ про консервацію робіт на об’єкті Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Відповідно до наказу № 964 від 25 грудня 2024 року, усі роботи з реконструкції Алеї Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до будинків на Алеї Героїв Небесної Сотні, 3–5, включно з облаштуванням пішохідної зони, благоустроєм та озелененням території, призупиняються до завершення дії воєнного стану та на три роки після його припинення або скасування.

Так у 2017 році КМДА виділила ділянку на алеї Героїв Небесної Сотні, 3, під будівництво музею, в липні 2018 року Генпрокуратура заборонила будівництво через розслідування, а у листопаді 2020 року поліція провела обшук помешкання директора музею Ігоря Пошивайла. Правоохоронці з’ясували, що генпідрядник отримав аванс у 111 мільйонів гривень ще у 2018 році, але будівництво так і не розпочалося.

Далі взимку 2021 року проєктування Музею Революції Гідності доручили київській компанії «Основа-Солсиф», за 49,4 мільйона гривень. Проєкт мав відповідати концепції «Штурм пагорба» німецького бюро Kleihues + Kleihues, яке перемогло на міжнародному конкурсі.

Візуалізація: maidanmuseum.org

Автори Ян Кляйгус і Йоганес Кресснер передали всі права на свій проєкт Музею Революції Гідності. «Основа-Солсиф» за умовами тендеру повинна була завершити розробку проєкту та робочої документації до квітня 2023 року.

Нагадуємо, що працівники Музею війни демонтували назви Києва, Одеси та інших «міст-героїв» Другої світової.

Коментарі:

    Дружина Аліса :

    В нас жеж є музей присвячений революції гідності в Івано-Франківську, я не те щоб звісно проти тому щоб їх було 2, але якби ви бачили в якому він зараз стані у вас би така новина теж викликала б скептицизм

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button