Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26235 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: 34travel

Рух ЧЕСНО проаналізував випадки найрезонансніших забудов столиці, щоб з’ясувати, який з мерів «найбільше нашкодив місту».

Олександр Омельченко, який був мером з 1999 по 2006 роки запам’ятався тим, що знищив трамвайну мережу столиці. До червня 2004 року Київ мав цілісну трамвайну мережу з сполученням лівого й правого берегів через міст Патона. Омельченко підписав розпорядження про демонтаж колії на мості, посилаючись на висновки фахівців про його аварійність. Міст є досі аварійним.

За часів Омельченка виникли проблеми із забудовою Протасового Яру та озер на Осокорках. Так у 2004 році ТОВ «Протасів Яр» заволоділа 18 з 30-ти гектарів урочища неподалік від вулиці Романа Ратушного (кол. Волгоградської). А у 2005 році ТОВ «Контактбудсервіс» отримало в довгострокову оренду 176,5 га земель на південь від вулиці Колекторної. Про ситуацію навколо забудови озер на Осокорках ви можете прочитати у цьому матеріалі.

фото: h2o.best

Він також відповідальний за знищення Сінного ринку, передавши його приватній фірмі під забудову за символічну суму — вісім гривень і там зараз розташований ЖК «Ярославів град». Крім цього, Омельченко причетний до появи на Подолі сумнозвісного ЖК «Поділ Престиж».

фото: village.com.ua

Леонід Черновецький був мером з 2006 по 2012 роки і відзначився тим, що юрист Олександр Дядюк назвав «наймасштабнішою земельною аферою в історії Києва». Так у 2007 році Київрада безкоштовно передала 1500 га земель для сільського господарства так званим «студентським кооперативам» під забудову.

Також він дозволив забудову Пущі Водиці. У 2002 році Київрада оголосила Пущу ландшафтним заказником на площі 563 га. Але у 2007 році передала 10,77 га в оренду садовому товариству територію з лісового фонду, порушивши закон. У 2009 році Київрада дозволила приватизацію цієї землі.

За часів Черновецького на Львівській площі замість фонтану виник ТЦ.

фото: chesno

У вересні 2008 року Київрада продала ділянку з фонтаном площею за понад п’ять мільйонів гривень.

Олександр Попов був головою КМДА, призначеним Віктором Януковичем після змін до Закону про столицю, до 2013 року і вирішив розпочати реконструкцію Поштової площі, де мав з’явитися ТЦ. Так слідство встановило, що КМДА визначило КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» замовником робіт і уклало договір з приватною компанією на реконструкцію площі. Однак насправді під час реконструкції будували ТЦ та п’ять ресторанів.

Кличко заступив на пост мера столиці у 2014 році і з того часу в Києві з’явились щонайменше десять скандальних забудов

  • Забудова Сінного ринку (вул. Воровського, 21) – Торгівельно-офісно-житловий центр на 19 поверхів після домовленості з забудовником.
  • Забудова на вул. Микільсько-Слобідська, 1 (ЖК «Сонячна Рів’єра») – Будівництво в прибережно-захисній смузі, на землі, що є пам’яткою ландшафту.
  • Зведення ТРЦ над станцією метро «Героїв Дніпра» – 4-поверховий торгово-розважальний центр, що порушує попередні обмеження.
  • Забудова парковки біля входу в метро на ст. «Палац Україна» (вул. Васильківська, 107-109) – Багатофункціональний комплекс висотою близько 100 метрів, що перевищує дозволену висоту.
  • Будівництво квартир для МВС (ЖК «Twin House», вул. Крайня, 1) – Забудова, що суперечить Генплану, з продовженням договору після Революції гідності.
фото: bild.ua
  • Забудова схилу Кловського яру (вул. Мечникова, 7-б) – Будівництво житлового будинку понад 30 поверхів на підставі простроченого документа.
  • Нове будівництво на перетині вулиць Верхній Вал, Кожум’яцька та Вознесенський узвіз – Забудова з висотою до 73,5 м, що порушує Генплан.
  • Забудова «Укрбуду» на вул. Січових Стрільців, 59 (ЖК «Покрова») – Забудова на землях оборони, що були переведені у комунальну власність.
  • Забудова частини скверу ім. В. Чкалова (вул. Олеся Гончара, 55) – 14-поверховий житловий будинок, висота понад 56 м, що порушує обмеження Генплану.
  • Зведення 115-метрової висотки (вул. Антоновича, 136-138) – Забудова висотою 115 м.

За часів Кличка Київвлада прийняла більше 200 ДПТ замість стратегічного планування, що суперечать чинному генплану. Так наприклад після прийняття ДПТ Биківні Київрада часів Кличка розглянула й прийняла інші скандальні ДПТ: Троєщини, Мінського масиву, Оболоні та Новобіличів. Тобто забудовували цілі мікрорайони без урахування думки громади.

Враховуючи цей антирейтинг, важко визначити переможця.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button