Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 256 днів. За цей час ми опублікували 26009 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: kyivkhlib

Редакція видання «Главком» звернула увагу, що під час демонтажу МАФів на столичній Оболоні залишились лише кіоски «Київхліб». Вони поцікавились тим, чому ці кіоски залишилися недоторканими й чим обумовлений такий вибірковий демонтаж.

Розгадку дав голова наглядової ради «Київхліб» Ярослав Федоренко, за його словами — справа в інвестиційних конкурсах.

До редакції «Главкома» звернулись мешканці Києва, зазначивши, що біля станції метро «Мінська» демонтували чи зачинили всі МАФи, залишивши лише кіоски «Київхліб», які, до того ж стоять на зеленій зоні.

Окрім того, під дописом мера Києва Віталія Кличка про демонтаж, користувачі також запитали, чому комунальники оминають ці кіоски з хлібом. «Всі інші знесли, а в нього що бронь?» – поцікавилась одна з підписниць.

На цю ситуацію відреагував і громадський активіст Юрій Андреєв. Він вважає, що під час демонтажу торгових рядів столичний благоустрій не чіпає кіоски «Київхліб», бо власники прикриваються соціальним бізнесом і зниженими цінами на хліб для пенсіонерів. Також він поділився фотографіями хліба, який викидають на смітник, і додав, що ціни на хліб продовжують зростати, а його просто викидають

На ці звинувачення відповів голова наглядової ради «Київхліб» Ярослав Федоренко. Він пояснив, що місто вирішило, що до 2026 року всі МАФи повинні перейти на онлайн-аукціони через систему «Прозорро.Продажі». Це означає, що старі кіоски демонтують, а на їхньому місці з’являться нові, обрані через аукціони. Такий порядок не стосується МАФів, встановлених за інвестиційними договорами, а «Київхліб» підписав перший інвестиційний договір з містом у 2014 році.

Він підкреслив, що компанія виграла аукціон, умови якого передбачали продаж хліба зі знижкою від 20% до 70% за «Карткою киянина», і ці умови виконуються. «Київхліб» – це соціальний проєкт, який підтримує людей похилого віку.

Щодо розташування кіосків на зеленій зоні, Ярослав Федоренко сказав, що «це філософське питання. Кожен будинок колись був побудований на землі, де, можливо, була трава.»

Так кіоски «Київхліб» не стоять на території скверів чи парків; вони розташовані в місцях, де історично встановлювалися МАФи біля тротуарів для зручності мешканців прилеглих будинків і зараз вони привертають увагу, бо раніше стояли серед інших МАФів. Після їхнього демонтажу створилося враження, ніби вони стоять окремо, хоча це не так.

Нагадуємо, що на Печерській площі прибрали кіоски і збираються робити пішохідну зону.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button