Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 26233 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: wikimedia

Офіс Генерального повідомив, що завдяки їх втручанню вдалося зупинити незаконне будівництво багатоповерхівки на території Музею видатних діячів української культури (вул. Саксаганського, 93-97)

Приватна компанія подала позив проти Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, щоб отримати дозвіл на земляні роботи в охоронній зоні музею. Вони обґрунтували свою вимогу принципом мовчазної згоди проєктної документації на будівництво там офісно-житлового та готельного комплексів із паркінгом. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Після цього компанія подала апеляцію, але Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію прокурора та відхилив скаргу.

Зазначимо, що історія з багатоповерхівкою тягнеться ще з 2019 року. Так будинок хотіло звести ТОВ «НВП «Рестін». Київрада передала їм землю історико-культурного призначення, що входить до складу Музею видатних діячів української культури під будівництво. «Рестін» подавав заяву на погодження проєкту в Мінкульт у 2019 році, але отримав тоді отримав відмову. У 2021 році компанія намагалася скасувати відмову через суд.

Проєкт ЖК на вул. Жилянській, 96а. Фото: ЛУН

У 2022 році договір оренди ділянки закінчився, але забудовник знову спробував оновити договір і у 2024 році Київська міська рада провалила голосування за відмову забудовнику в поновленні оренди землі, що викликало побоювання щодо відновлення будівництва ЖК.

Зазначимо, що Музей видатних діячів української культури — це унікальний комплекс з будинків у Києві, де жили родини відомих українських митців, таких як Леся Українка, Микола Лисенко, Панас Саксаганський та Михайло Старицький. Музей зберігає пам’ять про їхнє життя, творчість і діяльність.

Якби будівництво розпочалося, це могло б негативно вплинути як на сам музей, так і на стан навколишніх будівель. Проєкт все ще є на Lun.ua, де зазначено, що він мав би мати 16 поверхів, а на іншому сайті вказується, що будівля мала б мати аж 25 поверхів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button