Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Douglas Sterling Photography

Каліфорнійський архітектор розробив проєкт «голубника» у своєму будинку — це студія площею 390 кв. футів, натхненна видом численних пар Зенаїд північних (Zenaida macroura), що мешкають на ділянці.

Цей проєкт став переможцем у номінації «Заслуги» на премії «Житловий архітектурний дизайн 2024 року» в категорії «Реконструкція/адаптивне повторне використання».

Зенаїди північні — одні з найбільш поширених у Північній Америці, страждають від втрати природного середовища. Ідея співіснування з ними стала основною темою проєкту. Архітектор надихнувся традиційним сільським будинком для голубів, який часто вбудовують у торці будинків або комор. Він детально досліджував оптимальні варіанти висоти, орієнтації та вентиляції, щоб забезпечити комфорт для птахів.

Проєкт також приділяє увагу екології. Він враховує вплив на природу та енергоспоживання, використовуючи природне світло. Моделювання освітлення допомогло вибрати найкраще місце для будівлі та правильно її орієнтувати.

Дах, вирізаний лазером з металу у вигляді пір’я, допоміг зменшити відходи при виготовленні. Обрізки кедрового сайдингу використали для створення вхідного мостика до студії.

Проєкт працює автономно завдяки сонячним панелям. Встановлені батареї генерують достатньо енергії, щоб покрити 100% річного споживання викопного палива на ділянці.

Дванадцять гнізд вбудовані у фасад будівлі й недоступні зсередини, але вони підтримують співіснування птахів. Нижнє вікно дає можливість собакам спостерігати за голубами.

Нагадуємо, що Київські комунальники розібрали триповерхову конструкцію, що слугувала місцем для вирощування голубів.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button