Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 337 днів. За цей час ми опублікували 29148 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У мінісквері у Дарницькому районі Києва з’явився дощовий садок. Це не лише елемент декору, але й метод ефективно використовувати дощову воду, повідомляє Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Дарницького району.

Під час опадів він збирає дощову воду та затримує її, даючи можливість поступово просочуватися в ґрунт. Завдяки цьому зменшується навантаження на систему водовідведення, а вода природним шляхом очищується через ґрунт і кореневу систему рослин, пояснюють комунальники.

«Такі садки вже давно стали частиною міських просторів у багатьох країнах світу. Вони допомагають раціонально використовувати дощову воду, підтримують природний водний баланс, покращують мікроклімат та роблять міське середовище комфортнішим. Крім того, квітучі рослини приваблюють бджіл, метеликів та інших корисних комах-запилювачів», — йдеться у повідомленні.

Фото: КНП УЗН

Для композиції підібрали рослили, які залишаються декоративними протягом усього сезону:

  • Сріблясто-блакитна костриця сиза (Festuca glauca)
  • Війник гостроквітковий (Calamagrostis × acutiflora)
  • Перовскія (Perovskia atriplicifolia)
  • Кніфофія(Kniphofia uvaria) привертає увагу незвичайними суцвіттями.
  • Хоста (Hosta spp.)
Фото: КНП УЗН

У столичному комунальному підприємстві зазначають, що новий дощовий садок став прикладом сучасного озеленення, яке поєднує естетику, екологічність і практичність, роблячи міський простір комфортнішим та більш дружнім до природи.

Де ще облаштували дощові садки?

У Києві перші дощові садки облаштували у 2024 року у Подільському, Солом’янському та Оболонському районах, на локаціях, що найбільше страждають від підтоплень.

У Львові вперше облаштували громадський дощовий садок у 2020 році. Тоді волонтери зробили систему відведення дощової води з даху сусіднього житлового будинку, а також висадили саджанці винограду та плющів на стіні, щоб захистити її від перегрівання і створити більше затінку. Таким чином простір адаптували до літньої спеки та зробили комфортнішим для містян.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Donate button
Podcast button
Send article button
Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найпопулярнішими статтями.