Кияни вимагають облаштувати місця громадського користування для людей з обмеженою мобільністю

Дата публікації: 5.1.2016 Розділ: Новини

Кияни проголосували за петицію щодо обладнання місць громадського користування для людей з обмеженою мобільністю.

Петиція набрала 10065 голосів, у той час, як мінімальна необхідна кількість —  10000 голосів.
Київський міський голова Віталій Кличко доручив Постійній комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту та Постійній комісії Київради з питань містобудування та землекористування розглянути електронну петицію в устанваленному порядку.

original-vkievepoyavitsyanovyytiplezhachikhpolitseyskikh

Вікторія Онищенко, автор петиції: « В столиці не дотримуються жодні норми щодо обладнання місць громадського користування, в тому числі громадський транспорт, лікарні, аптеки, магазини та інше для людей з обмеженнями в пересуванні.
Такий стан речей в столиці протирічить Конституції України, у якій зазначено, що усі люди є рівні в правах і мають мати однаковий доступ до громадських споруд, а також Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від березня 1991 року, який передбачає доступність всіх верств населення до громадських будівель Це порушує Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, яку Україна ратифікувала в 2009 році і в якій також йде мова про доступність. Також існують місцеві норми ДБН В.2.3-17:2006 «Доступність будівель для маломобільних груп населення», яких також не дотримуються ані місцева влада, ані будівельні компанії та власники будівель.
Ми закликаємо вжити відповідних заходів та перетворити Київ на європейську столицю, а саме зробити місцеве середовище дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян:
– провести реконструкцію та обладнати відповідно до норм місця загального користування та забезпечити наявність пандусів та з’їздів,
– запровадити жорсткі норми, щодо нових об’єктів (житлові будинки, супермаркети, навчальні заклади, вокзали, доступ до них та інше) та встановити контроль за їх дотриманням,
– залучити до розробки нових архітектурних споруд громадськість та архітекторів, які зможуть враховувати дотримання нормам безбар’єрності».

Нагадаємо, раніше до розгляду Київрадаю були прийняті петиції щодо встановлення автоматів зі збору пластику й батарейок, а також петиція про захист культурних і архітектурних пам’яток.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!