Заступник Кличка відповів на найпопулярніші питання киян

Дата публікації: 26.5.2016 Розділ: Новини

Заступник голови КМДА Олексій Резніков описав своє бачення вирішення проблем з рекламою, захаращеністю фасадів та розповів про новий статут громади міста Києва в інтерв’ю виданню «КиевВласть».

Резніков

Фото: «КиевВласть»

Зокрема, Олексій Резніков зазначив:

«Зараз розробляється пілотний проект паспортизації вулиць Мечникова та Кловського спуску. З бюджету може бути витрачено мінімум коштів, оскільки є можливість отримати фінансування від донорів: міжнародних організацій, таких як Відродження, ЄБРР, Світовий банк, GIZ та інші. Для всіх операторів реклами забезпечать рівні умови роботи без винятків та жодних продовжень незаконних дозволів. За словами чиновника, столичну рекламу збираються скоротити на 30%, без створення комунального оператора. КП «Київреклама» не є оператором, а займається моніторингом, адмініструванням та демонтажем незаконних конструкцій.

Питання розвішаної білизни, засклених балконів та інших порушень міського простору – питання культури, звичок і вже потім регуляції. У свідомість містян потрібно ввести поняття «публічного простору», який є загальнодоступним, але допоки громада полюбить публічний простір, його потрібно захищати. Способи захисту – це регуляція, тобто забороняти, дозволяти і карати штрафами навіть за такі порушення, як незаконно засклений балкон чи кондиціонер в неналежному місці.

Забудовників зобов’яжуть передбачати спеціальні місця для кондиціонерів в новобудовах, урегулювавши це питання в містобудівних умовах та обмеженнях. Будуть розроблені правила їх розміщення і на старих будівлях, наприклад, з внутрішнього боку, а не з фасаду. Цей пункт також стосуватиметься вже розміщених конструкцій. Засклені балкони, які не є запроектованими елементами фасаду, чиновник радить з часом приводити у відповідність із затвердженим проектом будівлі. На майбутнє обіцяють провести громадські слухання, у випадку, якщо громада виступить проти засклених балконів, порушники отримають перехідний період, а потім − штраф. Так само планують вчинити і з прибудовами до балконів на перших поверхах. У питанні білизни на балконах, мова йде про пониження рівня мотузок, щоб речі висіли нижче відкритої частини, аби їх не було видно з вулиці.

Адміністрація зараз працює над юридичним та фактичним оформленням концепції «публічного простору» – протягом літа буде створено доктрину, а восени документ внесуть до Київради і він має бути прийнятий двома третинами голосів. Також в планах ухвалення нового Статуту територіальної громади Києва, напротивагу старому, що містить 38 статей, але не регулює дуже багато видів міських правовідносин. Планують визначити поняття самоуправління та його ланок, зокрема райрад, електронних петицій та поняття публічного простору. Також планують створити Офіс реформ, що буде консультативно-дорадчим органом при міському голові, а не структурним підрозділом адміністрації. За задумом, там працюватимуть не чиновники, а проектні менеджери в статусі радників міського голови, і зарплату отримуватимуть від донорів, що підтримують ту чи іншу реформу. Першою реформою обіцяють зробити адміністративну, тобто перегляд та скорочення функціонування департаментів та управлінь. Наступними мають бути реформа управління комунальним майном, підприємствами, центр розвитку адмінпослуг, транспортна та медична реформа».

Олексій Резніков з березня 2016 року – заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень. Раніше на громадських засадах був радником Київського міського голови з питань впровадження реформ місцевого самоврядування. З червня 2014 року депутат Київської міської ради VII скликання від партії «Удар». Тоді ж був обраний секретарем Київради. Загалом, у Київській політиці з 2008 року, коли пройшов до Київради за списком блоку Катеринчука.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!
 • cainei

  А не пошёл ли он на хер,что значит незаконно застеклённый балкон? Он что ли платил за остекление,и к тому же это способствует нормальному энергосбережению.Такое возможно в центре,с историческими зданиями,но вот хрущёбы трогать глупо.

  • Taras

   Це означає, що будинок проектував архітектор, і він точно знав, як цей будинок має виглядати ззовні, і не треба змінювати цей вигляд.
   Крім того це дійсно незаконно. Тому що власнику квартири належать тільки внутрішні приміщення. Фасад будинку є спільною власністю усіх власників квартир, як сходи чи горище. Тому щоб змінювати фасад за законом, потрібно мати згоду усіх інших співвласників будинку. Крім того, як ви вірно зазначили, якщо будинок має пам’яткоохоронний статус, то окрім згоди потрібно ще мати згоду міського управління культури.

   • cainei

    Вообще то балкон-лоджия входит в общую площадь квартиры,и не является общей собственностью

    • Taras

     Абсолютно з вами згоден, але вона також є частиною фасаду, який є спільною власністю та задумом архітектора.