Виявлено власників аварійних будівель на Подолі

Дата публікації: 5.7.2016 Розділ: Новини

Журналісти «Доступу до правди» оприлюднили імена власників будинків на Подолі, які є архітектурними пам’ятками й перебувають в аварійному стані.

Поділ_Головна

Загалом у приватній власності на Подолі знаходяться 22 аварійних будинки, п’ять з яких – на Андріївському узвозі, про які «Доступ» вже писав раніше. Згідно з останнім розслідуванням журналістів, серед власників 17 аварійних будинків багато відомих прізвищ: екс-депутат Київради Олександр Прогнімак, екс-нардепи Дмитро Табачник та Оксана Калетник, а також сестра голови Донецької ОДА Філя Жебрівська. Варто зазначити, що Подільська РДА у 10 випадках із 17 не володіла інформацією про власників.

Так сталося, наприклад, з будинками №№ 23/3 та 27 по вул. Боричів Тік.

Бор_Тік_27

Боричів Тік, 27. Фото: Ігор Розкладай

Інформації щодо власників цих будинків не було також ані в Реєстрі нерухомості, ані в Департаменті культури КМДА, куди із запитом зверталися журналісти. Втім, проаналізувавши відкриті джерела – кадастрову карту, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, ФОП та громадських формувань – журналісти з’ясували, що власницею землі під будинком № 23/3 є матір Оксани Калетник. Цільове призначення ділянки – «для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва». Земля під будинком № 27 з таким самим цільовим призначенням перебуває у власності ТОВ «Еф Ай Ем Елітстрой», кінцевим бенефіціаром якої є та ж сама Оксана Калетник.

Так само була доведена причетність Олександра Прогнімака до будинку на розі вулиць Волоської, Борисоглібської та Набережно-Хрещатицької. У 2002-2008 роках Прогнімак був депутатом Київради, займаючись питаннями культури, мистецтва та культурної спадщини. Упродовж 2006-2010 років він очолював Державне управління охорони навколишнього природного середовища.

Волоська_2-19

Вулиця Волоська, 2/21/19. Фото: Ігор Розкладай

Власником земельної ділянки, на якій знаходиться будинок № 12 по вул. Житньоторзька, виявилося ТОВ «Екско». Це структура, через ряд юридичних та фізичних осіб афілійована з сумнозвісним ТОВ «Грааль» брата Дмитра Табачника.

Житньоторзька

Фото: Google Street View

Загалом серед сімнадцяти аварійних будинків Подолу дев’ять перебувають у незадовільному стані, інші – в аварійно-небезпечному.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!