Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У новому році згадуємо старий – та публікуємо сім найпопулярніших публікацій 2016-го. Нічне життя міста, побілка бордюрів, пішохідні зони, мурали та багато іншого – які київські події турбували киян минулого року?

Чому білити бордюри – це ледача радянська практика?

Стаття, яка зібрала найбільшу кількість прочитань та вподобань від наших читачів присвячена білінню бордюрів. Кожен рік навесні комунальні служби виходять білити місто. Бордюри, дерева, стовпи, «жкг-арт», плитку, асфальт, а іноді навіть просто пил на дорозі треба пофарбувати у білий колір. Аргументів, чому це треба робити, у комунальників та небайдужих до благоустрою містян безліч. «Хмарочос» спробував розібратись з цією давньою традицією та пояснити, чому це абсолютно марна справа.

Городские сообщества: новая ночная культура Киева

Стаття із серії «міські спільноти» у якій Богдан Конаков розповідає про нічні тусовки Києва, нові клуби, формати й рейви зсередини, оскільки сам працює діджеєм. Крім цієї статті у серії також були матеріали про футбольних фанатів й велосипедистів Києва.

Як парк Шевченка перетворився на заповідник несмаку

У статті з коментарями архітекторів аналізуємо, як змінився класичний парк Шевченка після того, як у ньому встановили лавки різного дизайну й формату. «Лавочковий урбанізм» це добре чи погано?

Пішохідний Київ мрії: 5 вулиць в центрі, які варто перекрити для руху автівок

Разом з художницею Олександрою Степаненко «Хмарочос» уявив, як би виглядав центр Києва, якби був пішохідним. Результат сподобався не лише редакції, а й чатачам, тому стаття займає четверте місце серед найбільш популярних за 2016 рік.

Нетримання межі: чому київські стінописи не є муралізмом, стріт-артом чи графіті

За останній рік у Києві з’явилося багато нових стінописів. Більшість з них – в історичній частині міста, деякі на фасадах історичних будинків. Художник Вова Воротньов пояснює, чи доцільна така кількість муралів, звідки походить явище стінопису і які смисли має.

Доступ к реке: 6 идей, как киевляне могут получить комфортные набережные

Ми уявили, які б громадські простори біля води і набережні могли б бути у Києві, якби частину річок дістати з колекторів, а іншу частину – привели до ладу.

В очікуванні прориву: «Театр на Подолі» як провісник нової архітектури Києва

Мистецтвознавиця Олена Червоник пояснює, чому будівля Театру на Подолі  не має вписуватись у архітектурний ансамбль Андріївського узвозу.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 192 днів. За цей час ми опублікували 25516 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button