Цьогоріч відзнаки на Лейпцизькій премії отримали – незалежний ВНЗ Харківська школа архітектури, концепція реконструкції Контрактової площі у Києві «Київська вітальня», Фестиваль франківських дворів, Харківська ГО «Міські реформи» за проект «Разом парк» і львівський проект «Спільнокошт озеленення».

«Лейпцизька премія інтегрованого розвитку» вручається вдруге. Тема 2017 року – комфортні для життя міста. Конкурс проводило Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках співпраці між Міністерством регіонального розвитку та Міністерством навколишнього середовища ФРН.
Журі з шести осіб обирали п’ять проектів, що отримали відзнаку, та трьох призерів з-поміж 45 проектів. Участь у конкурсі взяли представники 31 міста з різних регіонів України.
Германн Інтеманн, представник Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні зауважив: «Наші країни, Україну та Німеччину, пов’язують 25 років дипломатичних відносин. Це дуже багато, чверть століття. Останніми роками ми активно співпрацюємо саме у сфері міського розвитку».
Переможцем став Одеський проект – Impact Hub в рамках якого впорядкували, озеленили і ревіталізували знакові для одеситів просторів. До процесу вдалося залучити різноманітні групи городян. Проект формує у містян небайдуже ставлення до міста через залучення до ревіталізації об’єкту. Протягом проекту сформувався навіть дискусійний клуб для обговорень громади.
Друге місце посів проект реконструкції центральної площі 11-тисячного містечка на Вінниччині Іллінці. Після перетворення, центральну роль на площі, де колись стояв пам’ятник Леніна, відіграють люди, а не статуї. Проект був створений в межах відкритого конкурсу молодими архітекторами за підтримки місцевого відділу спілки архітекторів України і городян.
Третє місце зайняв Херсонський «Проект: Платформа громадських та культурних ініціатив «Турбіна» & Урбан-сад». В рамках ініціативи відремонтували стару промислову будівлю, а її простір став громадським надбанням. Тепер у будівлі проходять бізнес-заходи і події для людей з інвалідністю, є окремий простір для митців. Проект реалізовувався за широкого залучення та активізації громадян.
Нагадаємо, минулого року Лейпцизьку премію вручали у Києві. Тоді призерами стали львівський проект «Майстерня міста», івано-франківський громадський ресторан «Urban Space 100» та проект культурної ревіталізації міста Славутич.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті