Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 324 днів. За цей час ми опублікували 26483 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Зараз формується порядок денний конференції для ухвалення на засіданні Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО. Конференція відбудеться у березні.

petition.kievcity.gov.ua

«Археологічні дослідження на Поштовій – одне з важливих питань у Києві сьогодні, яке, на жаль, намагаються політизувати. Після візиту до Кракова у мене дежавю – польські колеги розповідали про складнощі через все ту ж політичну складову та політизацію самого процесу розкопок і створення музею “Підземний Ринок”. Через це археологічні дослідження, які поляки планували провести за 6 місяців, довелося розтягнути на 5 років. А весь процес будівництва зайняв близько 10 років», – розповів заступник голови КМДА Олексій Резніков, повідомляє прес-служба КМДА.

До підготовки конференції залучені представники Міністерства культури, Українського національного комітету ICOMOS, ICOM та ICROM, Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО при Міністерстві закордонних справ, Центру археології Києва НАН України, автори петиції (Акім Галімов) і проекту Громадського бюджету з цієї теми (Ганна Гончаренко).

Проведення конференції та залучення міжнародних і вітчизняних фахівців дозволять перейняти досвід країн, де вже створені подібні музеї (Польща, Чехія, Великобританія), і допоможуть знайти спосіб збереження знахідок на Поштовій, уникнувши політизації та спекуляцій.

«Наразі на Поштовій не ведуться взагалі жодні роботи – ані археологічні, ані будівельні. І допоки не буде визначене оптимальне рішення щодо укріплень для подальшої безпечної експлуатації будівель, які є навколо, експлуатації самої площі, метрополітену та безпечного проведення археологічних досліджень, жодні роботи проводитись не будуть. Збереження культурної спадщини і безпека – наші першочергові завдання», – наголосив Олексій Резніков.

Нагадаємо, 23 січня Постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала проект створення музею на Поштовій площі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button