Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 246 днів. За цей час ми опублікували 23266 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/oleksandr.anisimov

Експерти аналітичного центру CEDOS провели незалежне дослідження та проаналізували основні причини появи смогу в Києві у 2015-2016 роках.

Найбільшим джерелом 78% викидів речовин-забрудників повітря у Києві 2015 року були автомобілі. Тоді Гідрометцентр зафіксував у Києві перевищення гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту, в середньому, у 3,2 раза; формальдегіду — у 1,9 разів; оксиду азоту — у 1,4 раза. Нагадємо, що у серпні 2018 року протягом кількох тижнів подекуди в столиці спостерігались перевищення допустимих концентрацій шкідливих речовин у 5-7 разів.

Фото: mistosite.org.ua

Також різні дослідження оцінюють ризики від забрудення повітря у 240-1900 додаткових випадків раку на один мільйон осіб протягом середньої тривалості життя (70 років). Концентрація речовин у повітрі відрізняється у різних місцях. Гідрометцентр робить заміри у Києві на 16 постах. Їхні значення відрізняються у різних частинах міста в понад 3,5 рази в залежності від близькості постів спостереження до основних транспортних магістралей.

Для зменшення ризиків треба обмежувати користування бензиновими, дизельними та газовими автомобілями для поїздок по місту і переходити на відновлювальні джерела енергії.

Також зазначимо, що у відповідь на постійний смог в китайських містах, в 2016 році китайський виробник Xiaomi випустив захисну маску, яка оснащена системою очищення повітря.

Читайте також: Доступ до кисню: чи позбудуться містяни смогу в центрі Києва. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button