Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23472 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Pixabay

За результатами голосування «Обери дерево для Хрещатика» більшість киян висловилися за платан. Про це повідомив «Вечірньому Києву» заступник директора «Київзеленбуду» Дмитро Заруба.

Під час реконструкції Хрещатика, запланованої наступного року, «Київзеленбуд» рекомендуватиме «Київавтодору», який є замовником робіт, продумати систему, за якої коріння платанів не піднімало б дорожнє покриття.

Зараз каштани, висаджені вздовж доріг, не витримують сучасних умов Києва, зокрема забруднення повітря, потепління клімату, розмноження шкідників та солі, якою посипають дороги взимку. Рівень солі в алейних посадках у 10 разів перевищує допустиму норму.

Натомість платан стійкий до хвороб, шкідників, загазованості, не потребує регулярного поливу та витримує низькі та високі температури повітря. А каштани продовжать висаджувати у парках та скверах.

Заруба також пояснив, що у Києві заборонено боротися хімічними засобами зі шкідниками дерев. Оскільки іншого методу немає, «Київзеленбуд» вирубає заражені рослини.

Також натрій хлор, що ним посипають вулиці взимку і який руйнує кореневу систему дерев, не вдалося замінити на магнієву сіль, бо цей реагент виявився дуже дорогим.

«З одного боку, кияни вимагають прибрати лід і сніг із київських вулиць, з другого – зберегти дерева. Врешті-решт, виникає ситуація, як у медицині, коли одне лічиш – інше калічиш», – зазначив Заруба.

Нагадаємо, попри дворічний мораторій на «омолоджувальну обрізку» дерев у Києві, «Київзеленбуд» продовжує обрізати дерева. Комунальники стверджують, що «Правила утримання зелених насаджень» дозволяють обрізати дерева «аж до самого пенька».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button