В Івано-Франківську забудували модерністський центральний ринок (фото)
«Ринок має цінність? Це смішно», – кажуть у департаменті архітектури.
«Ринок має цінність? Це смішно», – кажуть у департаменті архітектури.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Івано-Франківську під виглядом «реконструкції» перебудовують центральний ринок, який є впізнаваним спадком архітектури модернізму. Забудовник завершує масштабну прибудову у псевдоісторичному стилі, яка змінила зовнішній вигляд оригінальної будівлі.
Критий ринок зведено і відкрито у 1989 році. Інженер Зеновій Давидюк проєктував круглий дах із куполом без опор. Його син, начальник відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківської ОДА Андрій Давидюк вважає, що будівлю вже не вдастся внести в реєстр пам’яток через наявну забудову.
«Ринок – нововиявлена пам’ятка, але потрібно багато часу і грошей, щоб внести її у реєстр. Єдине, що можемо зробити, – зобов’язати власника укласти з нами охоронний договір на купол – як унікальний архітектурний об’єкт. Але він нам пояснив, що купол його не цікавить, він хоче приватизувати лише одне крило», – розповів Давидюк Репортеру.
У міському департаменті архітектури згадка про цінність будівлі викликає сміх.
«На вашу думку, ринок має цінність? Я вважаю, це смішно. Але можна і внести в реєстр пам’яток, то таке. ОДА мала б цим займатися», – каже Орест Кошик, директор департаменту архітектури.
Земельну ділянку під ринком місто продало компанії «Торговий сервіс», якою володіє колишній депутат від Партії регіонів Ігор Халаменда. Місцеві ЗМІ пишуть, що він відомий під кримінальним прізвиськом «Бура».
У 2007 році на ринок претендувала компанія бізнесмена Володимира Олійника, якого застрелили через три роки. За вбивство засудили підприємця, який торгував на франківському центральному ринку. У вироку суду йдеться, що він діяв у «корпоративних комерційних інтересах товариства “Торговий сервіс”» за змовою з невстановленими особами.
Зараз компанія Халаменди завершує будівництво монументальної прибудови, яка затуляє фасад ринку. Також було розібрано один із входів.
Днями мер міста Руслан Марцінків оглянув ринок і розповів, як той виглядатиме після «реконструкції».
За його словами, на першому поверсі продаватимуть промислові товари, а продукти – на другому. Буде збудовано підземний паркінг. Для людей, які продають власну городину, відведуть близько 200 безкоштовних місць. До весни наступного року планують завершити благоустрій території позаду будівлі.
Читайте також: Що роблять з критими ринками у світі
Нагадаємо, в Києві протягом 2020-2022 років планують реконструювати Житній ринок. Гендиректор запевняє, що проєкт не передбачає зміни архітектурних форм, також буде збережено карбування на фасаді. 2017 року Житній ринок опинився у центрі громадської уваги після заяв про реконструкцію.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті