Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 85 днів. За цей час ми опублікували 24656 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Садиба до знесення. Фото: kyiv-heritage.com

Департамент охорони культурної спадщини готує звернення до поліції та Мінкультури щодо незаконного знесення садиби на вулиці Лабораторній, 9-Б, повідомляє пресслужба КМДА.

«Це не просто зухвале нехтування законодавством, а злочин проти культурного надбання, проти нашої історії. Департамент вже готує відповідні звернення до правоохоронних органів та паралельно до Міністерства культури. Таке зухвальство з боку забудовників не може пройти безкарно», – наголосив директор Департаменту Олександр Никоряк.

Пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення було знесено дев’ятого листопада. Будинком володіє девелоперська компанія SkyProject, бенефіціар якої – забудовник Олександр Глімбовський, тесть ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Місце знесення будинку. Фото: kyiv-heritage.com

У січні Окружний адміністративний суд Києва виключив садибу з реєстру пам’яток. Забудовнику вдалося довести, що будинок не відповідає «критерію автентичності». У жовтні Верховний Суд відкрив касаційне провадження у справі про зняття статусу пам’ятки. Досі засідання не було призначене, проте забудовник, незважаючи на це та на діючі приписи, зніс пам’ятку.

Пам’ятка досі перебуває у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України, зазначають у КМДА.

У КМДА вважають, що цей випадок має стати поштовхом для прийняття Верховною Радою у другому читанні законопроєкту 8202 щодо посилення відповідальності за нищення пам’яток. Проєкт ухвалили у першому читанні у червні цього року.

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд також змусив Департамент архітектури КМДА видати іншій компанії Глімбовського дані на будівництво 35-поверхівки біля київського вокзалу.

Ще одна фірма Глімбовського придбала будинок на вулиці Рейтарській, 8Б. Після цього звідти були виселені галерея «Дукат» і арт-простір «Едукаторіум».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button