У Китаї двоє людей захворіли на чуму. Чому ця хвороба досі існує?
ВООЗ класифікує чуму як хворобу, що відроджується.
ВООЗ класифікує чуму як хворобу, що відроджується.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У китайській провінції Внутрішня Монголія двоє людей захворіли на легеневу форму чуми. Наразі вони перебувають на лікуванні у Пекіні – один у стабільному стані, інший у критичному. В тих, хто контактував із хворими, не спостерігається жодних підозрілих симптомів, повідомляє Сіньхуа.
Це вже другий випадок чуми в Китаї цього року. У травні подружжя монголів заразилося чумним мікробом, з’ївши сиру нирку бабака – це вважається народним лікарським засобом. Тоді обоє загинули, пише CNN.
Чуму зазвичай вважають зниклою хворобою. З винайденням антибіотиків такі пандемії, як Чорна смерть, що в XIV сторіччі знищила близько половини населення Європи, пішли в минуле.
Та насправді випадки чуми у ХХІ столітті не настільки рідкісні, як може здатися. Всесвітня організація охорони здоров’я класифікує цю хворобу як таку, що відроджується.
Так, у 2010-2015 роках у світі було зафіксовано 3248 випадків зараження, із них 584 призвели до смерті. Найчастіше чумою хворіли у Демократичній Республіці Конго, у Перу та на Мадагаскарі. У США щороку трапляється кілька випадків захворювання – наприклад, 2015 року у штаті Колорадо від чуми померли дві людини.
Чума лишається загрозою, оскільки серед тварин періодично виникають епізоотії – спалахи інфекції. Головним резервуаром інфекції є гризуни, від яких чумний мікроб може потрапити до організму людини завдяки блохам. Дослідження вказують, що вперше чума виникла у популяціях монгольського бабака.
Без лікування смертність від чуми перевищує 90%. Ефективної вакцини немає, але в разі вчасного лікування антибіотиками (стрептоміцином) хворобу вдається вилікувати без ускладнень. Однак зараз спостерігаються випадки резистентності мікроба до антибіотиків.
Читайте також: Інфографіка: наскільки Україна підготовлена до епідемії?
Нагадаємо, що через низький рівень вакцинації, в Україні спалахнула епідемія кору, а від нещодавна побільшало випадків дифтерії.
Читайте також: Щеплення проти грипу в Києві: де зробити і як записатися?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті