Україна посіла четверте місце в Європі за кількістю смертей від забруднення довкілля
Забруднення вбиває втричі більше людей, ніж СНІД, туберкульоз і малярія разом узяті.
Забруднення вбиває втричі більше людей, ніж СНІД, туберкульоз і малярія разом узяті.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 126 днів. За цей час ми опублікували 25025 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна посідає четверте місце серед країн Європи за кількістю смертей через забруднення довкілля. Про це йдеться у звіті Глобального альянсу з питань здоров’я та забруднення.
Для звіту було використано останні актуальні дані – за 2017 рік. Згідно з ними, забруднення довкілля є головним чинником передчасних смертей у світі. У 2017 році через екологічні негаразди загинуло 8,3 мільйона людей, тобто кожен сьомий передчасно померлий.
Забруднення вбиває втричі більше людей, ніж СНІД, туберкульоз і малярія разом узяті, а також у 15 разів більше людей, ніж війни.
У світі найбільше смертей від забруднення довкілля трапляється в Індії та Китаї, але в перерахунку на 100 тисяч осіб населення ведуть перед Чад, Центрально-Африканська Республіка, Північна Корея, Нігер та Мадагаскар. У десятку також потрапила одна європейська країна – Сербія.
В європейському регіоні топ-5 за кількістю смертей на 100 тисяч осіб виглядає так: 1) Сербія, 2) Грузія, 3) Болгарія, 4) Україна, 5) Боснія і Герцеговина. Загалом у 2017 році в Україні померло від забруднення довкілля понад 57 тисяч людей.
Відзначається, що в Європі 68% передчасних смертей пов’язано саме з забрудненням повітря.
Автори звіту розрізняють традиційний і сучасний характер забруднення. Традиційний включає забруднення повітря у приміщеннях через погану вентиляцію та димом від кухонних печей, а також забруднення води через антисанітарію. Сучасне забруднення пов’язане з урбанізацією та індустріалізацією, стосується забруднення повітря на вулиці, ґрунтів, хімічного та виробничого забруднення.
Нагадаємо, нещодавнє дослідження виявило в містах із високим рівнем забруднення повітря вищі показники депресії та самогубств.
За спостереженнями, найбільше забруднення повітря в Києві спостерігається у жовтні та листопаді.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті