Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 282 днів. За цей час ми опублікували 23527 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Дзеркало тижня

Як відомо, наприкінці 2019 року комунальники демонтували ліхтарні стовпи, встановлені в Маріїнському парку у 1950-х роках, замінивши їх бюджетними аналогами.

Згодом міська влада пояснила, що світильники на вході до Маріїнського парку прибрали, оскільки вони були аварійними та «довгий час перебували в експлуатації».

Вартість закупівлі нових іспанських ліхтарних стовпів з проєктним терміном служби 25 років становить більше 53 тисячі гривень за одиницю. При цьому вартість реставрації автентичних ліхтарних стовпів, що мають художню цінність – десять тисяч гривень за одиницю.

Таку цифру озвучила громадська діячка Марина Соловйова, посилаючись на вартість реставрації схожих стовпів біля Історичного музею. Тоді замовником проєкту була громадська організація «Андріївсько-Пейзажна ініціатива».

Відновлений ліхтар біля історичного музею. Фото: Марина Соловйова

Як наслідок, реставрація усіх шести історичних ліхтарних стовпів Маріїнського парку обійшлася б місту як один новий ліхтар (без урахування вартості лампочки). Крім того, для реставрації є все необхідне: спеціалісти і заводи з необхідним обладнанням, написав історик радянської архітектури Семен Широчин.

Раніше міська влада заявляла, що реставрувати ліхтарі занадто дорого і надміру складно через стан металу.

Наразі демонтовані історичні ліхтарі перебувають на складі КП «Київміськсвітло». Спочатку їх хотіли утилізувати, але після розголосу громадськості відмовилися від цієї ідеї.

У Департаменті культурної спадщини КМДА на запит ТСН повідомили, що Маріїнський парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва.

«Заміна цих ліхтарів на типові сучасні засоби освітлення, встановлені на парадній алеї Маріїнського парку, нівелює його автентичність та унікальність і не відповідає світовим тенденціям збереження культурної спадщини», – пояснили в департаменті спадщини.

У 2020 році міська влада планує замінити ліхтарні стовпи на Голосіївському проспекті. 167 таких ліхтарів мають декор з чугунним литтям.

Нагадаємо, що наразі активісти та історики створюють реєстр історичних ліхтарів Києва.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button