Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Чесно, Семен Широчин

У Маріїнському парку в Києві комунальні працівники замінюють ліхтарі, які встановили замість виготовлених у 1950-х роках, повідомляє Чесно.

Нові ліхтарі, вироблені у Китаї та завезені з Іспанії, протрималися місяць і заіржавіли, пише дослідник архітектури Семен Широчин.

Фото: Чесно

«При цьому їх відразу ж міняють на нові такі самі, а іржаві нібито везуть піскострумити… На піскоструміння нових у них є гроші, а на піскоструміння історичних немає?» – зазначає він.

КМДА розглядає можливість рестраврації оригінальних ліхтарів. Водночас Широчин зазначає, що з 30 оригінальних плафонів, які були в Маріїнському парку, після демонтажу «вижили» лише два.

Фото: Чесно

Широчин – один із ініціаторів створення мапи історичних ліхтарів Києва. Наразі, за його словами, мапу вже майже складено – на неї внесено 700 позначок.

Читайте також: Я працюю в Київміськсвітлі. Чому підприємство демонтує історичні ліхтарі і не хоче їх повертати?

Заміна всіх ліхтарів у Маріїнському парку обійшлася міському бюджету у майже 19 мільйонів гривень. «Київміськсвітло» оприлюднило офіційну заяву із поясненням, що більшість паркових стовпів була аварійною, а відтак їх змушені були замінити новими.

Раніше у ботсаду імені Фоміна ліхтарні стовпи ХІХ століття замінили на нові. Ліхтарі «під старовину» також встановили на бульварі Тараса Шевченка.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button