Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Чесно, Семен Широчин

У Маріїнському парку в Києві комунальні працівники замінюють ліхтарі, які встановили замість виготовлених у 1950-х роках, повідомляє Чесно.

Нові ліхтарі, вироблені у Китаї та завезені з Іспанії, протрималися місяць і заіржавіли, пише дослідник архітектури Семен Широчин.

Фото: Чесно

«При цьому їх відразу ж міняють на нові такі самі, а іржаві нібито везуть піскострумити… На піскоструміння нових у них є гроші, а на піскоструміння історичних немає?» – зазначає він.

КМДА розглядає можливість рестраврації оригінальних ліхтарів. Водночас Широчин зазначає, що з 30 оригінальних плафонів, які були в Маріїнському парку, після демонтажу «вижили» лише два.

Фото: Чесно

Широчин – один із ініціаторів створення мапи історичних ліхтарів Києва. Наразі, за його словами, мапу вже майже складено – на неї внесено 700 позначок.

Читайте також: Я працюю в Київміськсвітлі. Чому підприємство демонтує історичні ліхтарі і не хоче їх повертати?

Заміна всіх ліхтарів у Маріїнському парку обійшлася міському бюджету у майже 19 мільйонів гривень. «Київміськсвітло» оприлюднило офіційну заяву із поясненням, що більшість паркових стовпів була аварійною, а відтак їх змушені були замінити новими.

Раніше у ботсаду імені Фоміна ліхтарні стовпи ХІХ століття замінили на нові. Ліхтарі «під старовину» також встановили на бульварі Тараса Шевченка.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button