Комунальники прибрали аварійний шпиль з пам’ятки архітектури на Хрещатику. Де він зараз — невідомо
В КМДА кажуть, що його реставрацією має зайнятись балансоутримувач будинку.
В КМДА кажуть, що його реставрацією має зайнятись балансоутримувач будинку.
Будинок на Хрещатику до і після демонтажу. Фото: Данило Мовчан
В суботу, 25 квітня, рятувальники КАРС вивезли шпиль, який впав на дах житлового будинку на Хрещатику. Фото були оприлюднені на сторінці служби порятунку в Facebook лише вчора.
У службі пишуть, що прибули на виклик від чергового, який помітив «аварійний шпиль, що звисав з даху будівлі на вулиці Хрещатик, 13/2». Комунальники також стверджують, що повідомили про ситуацію балансоутримувача будівлі та Департамент охорони культурної спадщини КМДА — адже будинок є пам’яткою архітектури і історії.
Рятувальник закріплює шпиль, щоб спустити його вниз. Фото: КАРС
Але у Департаменті охорони культурної спадщини, куди звернувся «Хмарочос», кажуть, що на момент публікації новини з ними ніхто не зв’язувався — і наразі навіть невідомо, де зберігається шпиль.
Водночас у департаменті ще вчора підготували і надіслали припис з вимогою «вжити заходів щодо приведення будинку-пам’ятки до автентичного стану». Наш співрозмовник пояснює, що реставрувати і повернути шпиль на місце має балансоутримувач будинку — КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району». І попередньо вона має узгодити всю проєктну документацію із департаментом.
Історик радянської архітектури Семен Широчин стверджує, що будівля, з якої впав шпиль, була першим житловим будинком на повоєнному Хрещатику.
Комунальники припускають, що проржавілий шпиль було зметено вітром. Фото: КАРС
«Пізніше цей будинок увійшов до єдиного архітектурного ансамблю з будівлями Пасажу. Окрім башти зі шпилем, він вирізняється національним орнаментом на фасаді, цікавими узорами на колонах і бароковими фронтонами. Звісно, що без шпилю він суттєво втрачає свій вигляд, задуманий архітекторами — і має бути якнайшвидшне повернений на місце», — каже він.
Нагадаємо, що ще взимку чиновники КМДА провели зустріч із киянами, невдоволеними тим, що по всьому місту демонтують дореволюційні та повоєнні ліхтарі — і пообіцяли відновити їх якомога скоріше.
Читайте також: Я працюю в «Київміськсвітлі». Чому підприємство демонтує історичні ліхтарі і не хоче їх повертати?
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті