КМДА працює над створенням тимчасових велодоріжок
На їх облаштування знадобиться два-три місяці.
На їх облаштування знадобиться два-три місяці.
КМДА працює над розробкою проєкту тимчасових велосипедних доріжок, а також доріжок для електросамокатів і моноколіс, повідомив Економічній правді радник міського голови Максим Бахматов.
«Ми підготували розпорядження для київського міського голови з приводу оптимізації трафіку. На 12 сторінках розписані побажання експертів та аналітиків. Туди включена історія з організації тимчасових велосипедних доріжок і доріжок для пересування на альтернативних видах транспорту – електросамокатах і моноколесах», – заявив Бахматов.
Він вважає, що тимчасові велодоріжки в Києві можна облаштувати за два-три місяці за наявності фінансування.
Тимчасові велосмуги, які ще називають pop-up bike lanes і навіть «коронавелодоріжки», вже працюють у низці міст світу. У колумбійській столиці Боготі облаштували кількадесят кілометрів протягом однієї доби. Їх облаштовують як альтернативу автомобілям, а заразом і громадському транспорту, попит на який падає через загрозу зараження.
З початку травня затори в Києві поступово почали повертатися до докарантинного рівня, а подекуди його перевищувати. Затори зросли, зокрема, й через ремонти – зараз у Києві одночасно ремонтують 13 мостів і шляхопроводів. А закриття громадського транспорту на час карантину підштовхнуло населення активніше користуватися автомобілями.
«Уряд сказав людям, що громадський транспорт – для невдах та маргіналів, і він буде закритий у будь-якій незрозумілій ситуації», – зазначає директор «А+С Україна» Дмитро Беспалов.
Читайте також: Карантин для бідних: як заборона громадського транспорту впливає на жителів міста
Водночас дані маркетплейсу Rozetka свідчать, що кияни готові також активніше користуватися велосипедами. Так, у травні цього року попит на електросамокати зріс на 188% порівняно з травнем 2019 року, а на велосипеди – на 182%.
Попри заяви Віталія Кличка про 100 кілометрів велодоріжок у Києві, насправді мається на увазі 50 кілометрів в одному напрямку та 50 кілометрів – у зворотному. Половина велосмуг припадає на маршрут «Троєщина – Європейська площа», досі не введений в експлуатацію. Інші велодоріжки розкидані окремими вулицями і майже не пов’язані між собою.
Експерти вважають, що облаштування комплексної велосипедної інфраструктури, яка покрила би цілий Київ, може коштувати 8 мільярдів гривень. Ця сума еквівалентна будівництву чотирьох багаторівневих розв’язок. На думку Беспалова, очікуваний ефект від економії часу становитиме 16 мільярдів гривень на рік.
Читайте також: «Міста задумаються над розвитком веломережі» – мери українських міст розповіли про досвід карантину
Фото: Andrew Gook, Unsplash
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті