На сайті Президента з’явилась петиція з вимогою врятувати «Довженко-Центр» від банкрутства
Сьогодні, 30 травня, відбудеться і онлайн-мітинг, який транслюватиметься на стінах будівлі Міністерства культури України.
Сьогодні, 30 травня, відбудеться і онлайн-мітинг, який транслюватиметься на стінах будівлі Міністерства культури України.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На сайті інтернет-представництва Президента з’явилась петиція з вимогою врятувати «Довженко-Центр» від банкрутства. Автор петиції — Євген Шатілов, науковий співробітник Національного військово-історичного музею України. На цей час її підписали близько 1,5 тис. осіб.
«За останні кілька років “Довженко-Центр” став не тільки однією з провідних культурних інституцій, яка, до того ж, приносила прибуток, а і важливим суб’єктом культурної дипломатії, яка представила Україну як осередок авангарду 1920-х, учасницею важливих процесів і історії кіно», — йдеться в тексті петиції.
Підписанти петиції закликають Зеленського:
1. Ініціювати зустріч з усіма стейкголдерами та вислухати команду центру про наявну ситуацію;
2. Застосувати увесь свій вплив для відновлення фінансування центру.
Також зазначають, що втрата такої інституції «завдасть невиправної шкоди українському культурному іміджу».
28 травня Національний центр Олександра Довженка повідомив про настання стану неплатоспроможності. З кінця травня Центр не зможе сплачувати обов’язкові податки та чинні зобов’язання за договорами. Під загрозою опинився архів фільмів, збереження якого потребує певних кліматичних умов.
«Як член Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) Центр змушений повідомити правління федерації про загрозу цілісності унікального фільмофонду, охорону та дотримання кліматичних умов зберігання котрого далі забезпечувати змоги немає. Претензії кредиторів, підтверджені через суд, задовольнятимуться в порядку арешту майна Центру», — писали у заяві на сайті Центру.
Того ж дня директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко написав заяву на звільнення, яку пояснив тим, що керівник центру може за власним бажанням розірвати контракт «у випадку систематичного невиконання Міністерством своїх зобов’язань за контрактом», а саме — через невиконання зобов’язань, передбачених документом («своєчасно вживати заходи до запобігання банкрутства»).
На офіційній Facebook сторінці центру також з’явився текст звернення колективу до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, т.в.о. міністра культури України та інформаційної політики України Світлани Фоменко та міністра фінансів України Сергія Марченка. У ньому колектив просить позитивного вирішення ситуації, відновлення держфінансування у повному обсязі «обґрунтоване його керівництвом у паспорті бюджету на 2020 рік та погоджене Міністерством культури у розмірі 8,6 млн гривень», затвердити бюджетну програму 1806030 «Державна підтримка кінематографії», та провести службове розслідування «щодо недбалості окремих посадових осіб», що призвела до критичного стану існування Центру.
Сьогодні, 30 травня, відбудеться онлайн-мітинг (відповідно чинних карантинних вимог), який транслюватиметься на стінах будівлі Міністерства культури України (вул. Івана Франка,19). Початок заходу о 20.00, в рамках акції покажуть фрагмент відреставрованої версії фільму «Земля» режисера Олександра Довженка, музику до якого написав гурт ДахаБраха.
У березні 2020 року з початком пандемії коронавірусу Міністерство фінансів вирішило скоротити видатки на всі напрямки діяльності Міністерства культури.
Світлина обкладинки: з відкриття Музею кіно Довженко-Центру та Виставки ВУФКУ. Lost & Found зі сторінки Центру у Facebook.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті