У Маріїнському парку відновили перший ліхтар, відреставрований волонтерами
Середню вартість рестраврації одного ліхтаря наразі оцінюють у 45 тисяч гривень.
Середню вартість рестраврації одного ліхтаря наразі оцінюють у 45 тисяч гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Днями в Маріїнському парку встановили перший історичний ліхтар, відреставрований за кошти волонтерів. Про це повідомив ексрадник міського голови Максим Бахматов.
https://www.facebook.com/mbakhmatov/videos/3420118504679677/
Торік «Київміськсвітло» демонтувало у Маріїнському парку чавунні ліхтарні стовпи, встановлені у 1950-х роках. Натомість встановили нові ліхтарі, вироблені у Китаї.
Киянин Семен Широчин оголосив збір коштів на реставрацію історичних ліхтарів, які зберігалися на складі «Київміськсвітла». Відновленням займався інженер Володимир Тюпа, представник компанії Svarka-Service.
«Перший пілотний ліхтар вже повністю відреставровано та змонтовано на його історичне місце у Маріїнському парку», – повідомив Бахматов. Він зазначив, що обговорення зайняло шість місяців, а власне реставраційні роботи – три тижні.
Він повідомив, що реставрація обійшлася у 39,5 тисячі гривень, враховуючи те, що інженер працював безкоштовно. Бахматов повідомив, що компенсує половину цієї суми. У майбутньому середня вартість рестраврації одного ліхтаря може коштувати близько 45 тисяч гривень, вважає ексрадник.
Для порівняння, «Київміськсвітло» заплатило 18,2 мільйона гривень за заміну 187 ліхтарів у Маріїнському парку – трохи менше 100 тисяч гривень за один ліхтар.
Загалом, за словами Бахматова, у Києві потребують реставрації близько тисячі таких ліхтарів. Він повідомив, що Василь Грубляк робитиме діагностику – аудит ліхтарів, після чого можна буде точніше порівняти кошторис на заміну історичних ліхтарів на нові та кошторис на реставрацію старих.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті