Шулявський міст: вартість реконструкції зросла до двох мільярдів і, ймовірно, збільшуватиметься далі
У тендерній документації зазначено, що «договірна ціна робіт є динамічною» і може змінюватися відповідно до законодавства про закупівлі.
У тендерній документації зазначено, що «договірна ціна робіт є динамічною» і може змінюватися відповідно до законодавства про закупівлі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Будівництво нової розв’зки на Шулявці, яке на перших етапах роботи обіцяли закінчити до 2019 року, все ще триває і з кожним новим етапом вимагає все більше коштів. За даними Руху ЧЕСНО, вартість реконструкції шляхопроводу зросла до двох мільярдів гривень і може збільшуватися далі.
Як відомо, для будівництва заїзду з проспекту Перемоги має бути викуплений та знесений цех №5 заводу «Більшовик». У зв’язку з цим «Укрбуд» продовжив роботи з коригування проєкту до кінця грудня 2020 року.
598 мільйоні 499 тисяч гривень – така ціна реконструкції згідно з основним договором за тендером. Відповідно до документу всі роботи з реконструкції і благоустрію мають закінчити до червня 2019 року. Водночас у договорі сказано, що «договірна ціна робіт є динамічною». Це і створює можливість для підвищення вартості.
У жовтні 2019 року вартість мосту зросла з 600 мільйонів до одного мільярда. Міський голова Віталій Кличко пояснив збільшення витрат необхідністю переносити колектор і теплову мережу. За його словами, одразу передбачити додаткові роботи на прилеглих територіях було неможливо.
У лютому 2020 року у КМДА заявили, що вартість будівництва мосту може знову зрости на 700 мільйонів.
Відповідно до експертизи проєкту у березні 2020 року, яка є в розпорядженні Руху ЧЕСНО, вартість робіт наблизилася вже до двох мільярдів гривень.
Головною перепоною для будівництва довгий час була неможливість знести п’ятий цех заводу «Більшовик», аби побудувати на його місці з’їзд розв’язки. У березні 2020 року провели тендер з оцінювання цеху для викупу.
Договір на проєктні роботи для будівництва розв’язки на 14 мільйонів гривень уклали з компанією «Укрбуд». Коригування проєкту мало завершитися у грудні 2019 року. Але 27 грудня 2019 року додатковою угодою продовжили строк дії договору до 31 грудня 2020 року. Отже, вартість будівництва розв’язки може коригуватися до кінця року.
Нагадаємо, інженер Віктор Петрук розробив альтернативний проєкт Шулявської розв’язки, який не потребував знесення цеху.
Зображення документів – Рух ЧЕСНО
Фото на заставці – Радіо Свобода
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті