Художник розмалював маяк на узбережжі Іспанії. Місцеві звернулися до прокуратури (фото)
Маяк було збудовано у 1930 році й до нещодавнього часу він лишався білим.
Маяк було збудовано у 1930 році й до нещодавнього часу він лишався білим.
Фото: beatriz carretero, omar h. garcia
Іспанський художник Окуда Сан Мігель розмалював строкатим геометричним муралом старовинний маяк на мисі Ахо, що на північному узбережжі Атлантичного океану, повідомляє The Guardian.
Оригінальний вигляд маяка на мисі Ахо. Фото: Вікіпедія
Маяк було збудовано у 1930 році й до нещодавнього часу він лишався білим. Та муніципалітет Барейо вирішив зробити місцевість туристично привабливішою і запросив художника розмалювати споруду. Проєкт «Нескінченна Кантабрія» презентували публіці у серпні.
Фото: beatriz carretero, omar h. garcia
На думку автора муралу, кольори та візерунки відображають місцеву культуру, а зображення тварин – місцеву фауну.
16-метровий маяк досі функціонує за своїм призначенням, хоча зараз кораблі користуються GPS і сучасними системами навігації.
Фото: beatriz carretero, omar h. garcia
Далеко не всіх потішив новий вигляд 90-річного маяка. Майже 4000 людей підписали петицію за те, щоб він залишався білим. Підписанти стверджували, що розпис повністю змінює стиль споруди і є неповагою до архітектурної спадщини. П’ять груп діячів культури запропонували мерові задуматися над доречністю такого проєкту.
А днями представники партії «Об’єднана лівиця» навіть звернулися до прокуратури з вимогою перевірити можливе порушення законодавства щодо захисту пам’яток. Відкрито провадження.
Фото: beatriz carretero, omar h. garcia
«Принаймні моя робота нікого не залишила байдужим», – прокоментував Окуда.
Він зауважив, що за рішенням керівництва порту, маяк буде барвистим протягом наступних восьми років. Хоча художник сподівається, що розпис залишать назавжди.
Читайте також: Фонтан «Самсон» на Подолі пофарбували у блакитний і золотий (фото)
Нагадаємо, у Краматорську художники створили мурал з учасниками АТО у вигляді котів, який отримав чимало негативних відгуків.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті