Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

За безпекою людей у капсулі стежать соціальні служби. Фото: Alexander Kaya

Другу зиму поспіль на вулицях німецького Ульма облаштовують спеціальні капсули, в яких безпритульні можуть сховатися на ніч від холоду. З цього року такі «ульмські гнізда» (Ulmer Nester) включили до муніципальної концепції захисту від замерзання.

Створення спальних капсул для бездомних — це ідея адміністрації міста. Чиновники пояснюють: люди, які опинилися на вулиці, не завжди мають змогу доїхати до притулку — хтось втомлений або хворий, хтось прагне побути на самоті, а хтось не хоче залишати свою собаку, оскільки до притулків досі не пускають з тваринами.

Відтак їм допоможуть «ульмські гнізда», встановлені в різних локаціях міста. Самі капсули доволі прості: просторий дерев’яний каркас, зовні обшитий бляхою; двері, що відчиняються вгору; всередині — полиця для сну та спальний мішок. Людина може почуватися тут у безпеці: «гніздо» зачиняється зсередини, а відкрити його ззовні можна лише в екстрених випадках.

Проєктувальники, які розробляли ці капсули, прагнули зробити їх якомога комфортнішими: вони теплоізольовані, не пропускають воду і водночас добре провітрюються. Крім того, вони обладнані сенсорами, які вимірюють температуру «приміщення», зчитують показники кисню та задимленості, а також «сповіщають», якщо в капсулі з’явиться людина.

Одну зі спальних капсул встановили в міському парку. Фото: Tom Weller/dpa

Інформація з датчиків починає надходити соціальним робітникам, щойно відбувається «заселення». Вранці вони приходять до «гнізда» і спілкуються з його гостем, пропонуючи йому подальшу допомогу.

Працюючи над проєктом, команда розробників залучала до обговорення не лише мешканців тих районів, де встановлюють капсули, але й медиків, які працюють з безпритульними людьми, а також самих бездомних.

Наразі адміністрація міста розмірковує, як налагодити серійний випуск таких «гнізд», але розробники все ще працюють над їх вдосконаленням. На проєктування цих капсул муніципалітет вже витратив 35 тисяч євро, а на щорічну їх експлуатацію — шість тисяч.

В адміністрації кажуть, що капсули — це лише «невелике доповнення» до міської інфраструктури з допомоги бездомним. Фото: Oliver Helmstädter

«Звісно, завжди є ризик, що “гніздами” можуть скористатися не бездомні, а просто “загулялі” люди. Але ми вважаємо, що людина, яка хоче заночувати у капсулі, дійсно має на це серйозні причини», — кажуть проєктувальники.

Як команда Ulmer Nester працювала над створенням капсули, можна також подивитися у цьому відео.

Нагадаємо, що кількість безпритульних людей у Києві оцінюють у 20 тисяч, але є лише декілька закладів, де їм можуть допомогти. Так, муніципальний притулок, розташований на околиці міста, пропонує 150 місць для ночівлі, не опікуючись медичною допомогою, відновленням документів або підтримкою у пошуках роботи.

На додачу директор департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий закликав «не розбещувати» бездомних, бо «вони повинні відчувати нужду».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button