На добудову житла «Аркади» бракує 3,2 млрд гривень. Забудовник хоче отримати їх від держави
З активістами організації «Екопарк Осокорки» не вдалося досягти згоди. Їм запропонували благоустрій за зразком парку «Наталка».
З активістами організації «Екопарк Осокорки» не вдалося досягти згоди. Їм запропонували благоустрій за зразком парку «Наталка».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Сьогодні, сьомого квітня, представники влади – міський голова Віталій Кличко, голови МВС, СБУ тощо – підписали меморандум про добудову трьох ЖК збанкрутілого банку «Аркада», повідомляє LIGA.net.
На добудову житлових комплексів «Еврика» і «Патріотика» бракує 3,2 мільярда гривень, згідно з аудитом компаній групи «Аркада». Про це виданню повідомив Едуард Соколовський, керівник Stolitsa Group, яка взялася добудовувати житло. Згідно з меморандумом, ключовим джерелом фінансування будівництва стануть 10% доходу від проєкту «Патріотика на озерах», проти якого виступає громада Осокорків, яка хоче облаштування на цьому місці екопарку.
Другим джерелом фінансування, як очікують, стане держава, яка викупить квартири у ЖК для держслужбовців. Stolitsa Group та інвестори вважають це «найперспективнішим рішенням проблеми». Цієї умови не прописано у меморандумі, але вона обговорюється з НБК та Мінфіном, запевняє Віталіна Моляренко, яка представляє об’єднання інвесторів.
Stolitsa Group готова запропонувати державі за ринковими цінами 81 тисячу квадратних метрів у ЖК «Патріотика» та «Еврика», а також 10% площі квартир у «Патріотиці на озерах». Оскільки законодавство дозволяє купляти для державних потреб житло виключно у вже збудованих будинках, Stolitsa Group пропонує внести правки у закони.
За словами Соколовського, також розглядається варіант ущільнення житлового масиву «Патріотика».
Кличко на брифінгу назвав іще два можливих джерела фінансування: за гроші на рахунках банку «Аркада» (підписанти меморандуму запевнили LIGA.net, що на цих рахунках майже немає грошей), а також коштом вкладників, які ще не сплатили повну суму розстрочки за квартири.
Водночас місто і держава зобов’язалися взяти на себе частину витрат на розбудову інфраструктури. Так, коштом програми «Велике будівництво» планують продовжити проспект Григоренка до «Патріотики на озерах» – у бюджеті міста на це вже закладено початкові 100 мільйонів гривень. Коштом міського бюджету будуватимуть соціальну інфраструктуру, такі як школи та дитсадки.
Моляренко визнає, що з активістами організації «Екопарк Осокорки» не вдалося досягти згоди. «Можливість створення коштом міського бюджету парку на кшталт парку “Наталка” активістів не влаштовує», – зазначає вона. Ті наполягають на створенні ландшафтного природного парку замість забудови.
Оновлений проєкт «Патріотики на озерах» поки що перебуває на погодженні у КМДА. Раніше адміністрація наполягала на зменшенні щільності забудови.
Меморандум наразі не погодилилася підписати компанія ДТЕК, яка оцінює будівництво підстанції та лінії електропередачі у 320 мільйонів гривень і не хоче робити це власним коштом. Також відмовилося підписувати документ представництво НБУ.
«У громади не тільки вкрадуть цінну землю й закриють можливість створення екопарку, а ще й змусять доплатити за це будівництво… Неолібералізм це не стільки “держава має прибрати руки від ринку”, як “держава має своїми руками субсидувати нас за рахунок грошей платників податків із бюджету, аби в нас були гарні прибутки”», – коментує меморандум аналітик Cedos Павло Федорів.
Нагадаємо, у 2020 році Нацбанк визнав банк «Аркада» неплатоспроможним, президента банку підозрюють у привласненні 50 мільйонів гривень, а спорудження житлових комплексів «Евріка», «Патріотика» і «Патріотика на озерах» припинилося. Наріжним каменем стало будівництво останнього – адже воно передбачало зведення 43 будинків заввишки 26-27 поверхів на місці зеленої зони та принаймні часткове засипання озер Небреж і Тягле.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті