Майже кожне четверте шкільне меню в Україні – не здорове харчування
Серед 3,5 тисячі щоденних шкільних меню у 800 випадках фахівці виявили порушення.
Серед 3,5 тисячі щоденних шкільних меню у 800 випадках фахівці виявили порушення.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З початку року серед 3,5 тисячі щоденних шкільних меню у 800 випадках фахівці виявили порушення норм здорового харчування, повідомила голова Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька.
Під час перевірки у минулому році виявилося, що в кожній другій школі були порушення, пов’язані з поганим обладнанням, водопостачанням, неякісною питною водою та іншими проблемами.
З 1 січня 2021 року в Україні діє новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Нові вимоги базуються на принципах здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У Держпродспоживслужбі обіцяють, що побачити зміни можна буде з першого вересня цього року.
У регламенті встановлено групи харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні учнів. Це, зокрема, злакові, овочі, фрукти та ягоди, молочні продукти. У документі врегулювали харчування дітей, які потребують особливої дієти, – з цукровим діабетом, непереносимістю глютену або лактози тощо.
Також у регламенті прописана заборона годувати школярів технологічно обробленими м’ясними та рибними продуктами – ковбасою, сосисками, замороженими напівфабрикатами тощо. Шкільні їдальні не зможуть пропонувати дітям будь-які напої з вмістом доданих цукрів.
Керівники шкіл матимуть змогу обрати оптимальну модель організації харчування, наприклад, впровадити кейтеринг. Для цього харчоблок школи можна буде здавати в оренду.
Нагадаємо, з початку минулого року в Києві почали впроваджувати нову систему харчування за принципом «шведського столу» за рецептами кухара Євгена Клопотенка.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті