Поляк привернув увагу до міського клімату, засмаживши на площі яєчню без вогню (фото)
Приготування скрамблу на мармуровій плитці зайняло приблизно 80 хвилин.
Приготування скрамблу на мармуровій плитці зайняло приблизно 80 хвилин.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Житель польського міста Кшешовіце, що неподалік від Кракова, Кацпер Ропка засмажив яйця без вогню посеред центральної площі. Таким чином він намагався привернути увагу до проблеми браку дерев у місті.
«Я хотів показати жителям та туристам, наскільки небезпечним може бути перебування в теплі на Ринковій площі в Кшешовіце, наскільки тут високі температури і як легко дістати сонячний удар», – пояснив він в інтерв’ю Wiadomości WP.
На Ринковій площі немає дерев та й фактично будь-якого іншого озеленення. Через це у спекотний літній день температура тут сягає 60 градусів Цельсія.
Те, як сильно нагріваються міські поверхні за браку озеленення, також продемонстрували днями активісти розташованого неподалік Чеховіце-Дзедзіце.
Кацпер поклав на розжарену мармурову плитку сковороду, вбив яйця і приготував скрамбл – яєчню-бовтанку. Вся процедура зайняла приблизно 80 хвилин. Після цього Кацпер спробував страву.
Найважчим випробуванням в акції було витримати стільки часу на сонці.
Жителі Кшешовіце підготували петицію з вимогою висадити в місті якомога більше дерев і кущів. Рослини не лише охолоджують міський простір, але й поглинають вуглекислий газ, виробляють кисень, затримують пил та зволожують повітря.
Нагадаємо, у Львові також провели експеримент, вимірявши температуру в різних частинах вулиць.
Читайте також: +50 за Цельсієм. Чому в міста приходить аномальна спека — і як її подолати?
Кінець червня видався аномально спекотним не лише в Європі, але й в Канаді та на півночі США, де від гіпертермії за кілька днів загинули сотні людей.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті