Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Kilian Karger / Unsplash

Кабінет міністрів затвердив Державну програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом до 2025 року. Вона передбачає, зокрема, введення в експлуатацію власного сховища ядерних відходів.

Досі Україна платила Росії 150-200 мільйонів доларів на рік за тимчасове зберігання відпрацьованого ядерного палива з трьох українських атомних станцій.

«Тепер ці кошти можна буде направляти на технологічний розвиток наших атомних станцій, а головне, Україна більше не буде залежати від країни-агресора в питаннях атомної безпеки. Це важливий крок у 30-ту річницю нашої незалежності», – цитує Укрінформ прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Ухвалена програма передбачає зміну системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Передусім планують убезпечити сховище відходів на Запорізькій АЕС. А ключовим завданням є добудова Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива неподалік від Чорнобильської станції.

Сховище планують почати поетапно вводити в експлуатацію вже з серпня 2021 року. Ядерні відходи з з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС зберігатимуться протягом наступних 100 років.

Довготривале зберігання відпрацьованого ядерного палива у сховищах – це так зване «відкладене рішення». Наразі для переробки таких відходів немає ані грошей, ані технічних можливостей.

Вартість реалізації програми оцінюють у 8,9 мільярда гривень. ІЗ них 7,5 мільярда – кошти Енергоатому, ще 1,38 мільярда – кредитні кошти.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button