Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Kilian Karger / Unsplash

Кабінет міністрів затвердив Державну програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом до 2025 року. Вона передбачає, зокрема, введення в експлуатацію власного сховища ядерних відходів.

Досі Україна платила Росії 150-200 мільйонів доларів на рік за тимчасове зберігання відпрацьованого ядерного палива з трьох українських атомних станцій.

«Тепер ці кошти можна буде направляти на технологічний розвиток наших атомних станцій, а головне, Україна більше не буде залежати від країни-агресора в питаннях атомної безпеки. Це важливий крок у 30-ту річницю нашої незалежності», – цитує Укрінформ прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Ухвалена програма передбачає зміну системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Передусім планують убезпечити сховище відходів на Запорізькій АЕС. А ключовим завданням є добудова Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива неподалік від Чорнобильської станції.

Сховище планують почати поетапно вводити в експлуатацію вже з серпня 2021 року. Ядерні відходи з з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС зберігатимуться протягом наступних 100 років.

Довготривале зберігання відпрацьованого ядерного палива у сховищах – це так зване «відкладене рішення». Наразі для переробки таких відходів немає ані грошей, ані технічних можливостей.

Вартість реалізації програми оцінюють у 8,9 мільярда гривень. ІЗ них 7,5 мільярда – кошти Енергоатому, ще 1,38 мільярда – кредитні кошти.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button