Київзеленбуд подав до Київради клопотання про створення екопарку на Совських ставках
Місцева громада домовилася з посадовцями про те, що концепція екопарку полягатиме у мінімальному втручанні у природний ландшафт.
Місцева громада домовилася з посадовцями про те, що концепція екопарку полягатиме у мінімальному втручанні у природний ландшафт.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Після зустрічі з громадою Совських ставків Київзеленбуд подав до Київради клопотання про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для створення екопарку.
«Метою клопотання є збереження, використання та відтворення зелених насаджень парку біля Совських ставків… Концепція полягає у мінімальному втручанні у природний ландшафт», – повідомив гендиректор Київзеленбуду Олексій Король.
У клопотанні йдеться про 19,1 гектара на проспекті Валерія Лобановського,113 та 3,5 гектара вздовж проспекту Лобановського та вулиці Володимира Брожка.
У групі «Екопарк Совські ставки» повідомили, що під час зустрічі місцеві жителі та екологи провели посадовцям – керівництву Київзеленбуду, управління екології КМДА та КП «Плесо» – коротку екскурсію й погодили спільні плани зі збереження нижнього каскаду Совських ставків без забудови.
Компанія «Господарник», пов’язана з депутатом Ігорем Баленком, планувала звести на нижньому каскаді Совських ставків вісім багатоповерхових будинків. Площа житлової забудови мала складати три гектари і ще шість гектарів хотіли віддати під дитсадки, школу, тротуари, дороги та спортмайданчики.
Натомість громада виступає проти будь-якої забудови. Разом із архітекторами та екологами було розроблено концепцію екопарку, що передбачає мінімальне втручання у природне середовище.
У 2018 році забудовник запустив інформаційну кампанію, яка допомогла зібрати голоси за петицію нібито про «вирішення екологічної катастрофи на Совських ставках». Насправді у петиції йшлося про підтримку забудови. Зараз забудовник створив у фейсбуці сторінку «Екопарк – Совські Ставки», в якій пропагує свою концепцію благоустрою території, не згадуючи про забудову.
15 червня 2020 року Північний апеляційний господарський суд розірвав договір оренди Совських ставків та повернув місту земельну ділянку.
Читайте також: Понад 80% киян — проти забудови Совських ставків, озера Вирлиця та водойм на Осокорках
Каскад ставків на річці Совці, притоці річки Либеді, розташовано на Деміївці в Голосіївському районі. На 19 гектарах дикої природи посеред міста живуть болотяні черепахи, різні види птахів і риби.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті