Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Готель «Салют». Кадр із кліпу

Гурт ONUKA презентував відео на трек Guma. Декораціями для нього слугувала низка модерністських будівель Києва – готель «Салют», бібліотека КПІ, бібліотека Вернадського, вихід зі станції метро «Славутич», літня сцена «Мушля».

Бібліотека КПІ. Кадр із кліпу

Учасники електрофолк-гурту Євген Філатов і Ната Жижченко – прихильники таких архітектурних течій, як радянський конструктивізм і модернізм. Вони вирішили використати естетику «радянського мінімалізму», в якій виділяють конкретні лінії та простоту силуетів.

Автор ідеї Філатов заклав в основу кліпу класичні антиутопічні сюжети. У радянській архітектурі він знайшов «дух контролю, ієрархії і системності».

Бібліотека КПІ. Кадр із кліпу

Кліп Guma присвячено людям з інвалідністю та байдужості суспільства до них. ONUKA повідомляє, що в основу композиції ліг звук, що підказує незрячим, де розташовано вхід у метрополітен на станції «Славутич».

Вихід зі станції метро «Славутич», змонтований із бібліотекою Вернадського. Кадр із кліпу

Усі речі для створення костюмів були зібрані на секонд-хендах, барахолках та у костюмерних цехах. Над ними працювала стилістка Леся Патока. Апсайклінг так само використали і для костюмів у кліпі Zenit.

У 2018 році ONUKA розмістила в київському метро виставку на підтримку мозаїк радянського періоду в Україні. Цьогоріч спільнота «Дерев’яне мереживо Чернігова» з Натою Жижченко відновили родову садибу співачки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button