Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Схил за касами стадіону був популярним місцем для прогулянок. Фото: Кирило Степанець, Юлія Котляр

Зрубати все

У вівторок, четвертого січня, за кілька годин був повністю вирубаний схил Черепанової гори за касами Олімпійського стадіону. Про це повідомив краєзнавець Кирило Степанець, «подякувавши» КМДА за «черговий подарунок до ялинки».

«Коли мені було шість років, батьки відвели на теніс. Ми займалися в чудовому, затишному лісопарку прямо в центрі міста! Старожили Печерська пригадують, як тут бігали білочки, як гуло пташине царство…», — написав він.

Згодом повідомлять, що тут збираються зводити 30-поверховий житловий комплекс на 550 квартир, чия загальна площа складатиме 50 тисяч квадратних метрів. Але це не все: поруч із ЖК має з’явитися ще одна новобудова, яка лиш трохи поступатиметься йому за висотністю.

Висотна забудова планується на всьому схилі за Палацом спорту. Зображення: ЛУН

Мова йде про події ще минулої весни, коли на сусідній ділянці, у кількох десятках метрів за Палацом Спорту, раптом виріс будівельний паркан. Тоді робітники, яких «прикривали» приватні охоронці, огородили частину зеленого схилу між спорткомплексом та готелем «Русь» — і також вирубали на ній всі дерева.

Невдовзі на паркані повісили паспорт будівництва. У ньому повідомлялося, що тут зводитимуть 22-поверховий готельно-офісний центр — і що на це будівництво вже дала дозвіл Державна архітектурно-будівельна інспекція. Втім, на візуалізації нового «офісника» було вже 25 поверхів.

Робітники розчищають майданчик для будівництва нового готелю під вікнами старого готелю «Русь». Фото: Володимир Хенгістов

Що будують і хто дозволив?

Інформація про майбутній ЖК на Госпітальній, 4 з’явилася доволі швидко.

Дозвіл на це будівництво видавала у 2019 році ДАБІ, нині вже розформована. У документі також зазначено, що замовник, ТОВ «Лота-МНВ», отримала на цю ділянку містобудівні умови і обмеження (за що відповідає Департамент містобудування і архітектури КМДА).

Сама ж компанія належить Наталії Мироненко, дружині покійного бізнесмена Григорія Габовича, який був одним із засновників столичного речового ринку «Патент». Сьогодні родина Габовичів володіє інтернет-провайдером Lucky.Net та входить до трійки найбільших власників комерційної нерухомості на Хрещатику. Ще одна компанія Габовичів — ТОВ «ФИРМА АРТ» — повідомляє про себе як про «найбільшого оператора реклами у київському метрополітені».

Так, за проєктом архітектурного бюро A24D, виглядатиме майбутній житловий комплекс над касами Олімпійського.

«У 2015 році ми стали переможцями конкурсу на розміщення реклами у вагонах київського метро — і підписали договір ще на п’ять років», — пишуть в компанії.

Читайте також: Чому в київському метро так багато реклами і чи достатньо заробляє на цьому місто

Підрядником будівництва на Госпітальній стала фірма «Девіжн констракшн». Її бенефіціаром є російський бізнесмен Дмитро Буряк. Як вже писав «Хмарочос», саме його компанії орендують три земельні ділянки під «мостом Кличко» — де хочуть будувати «адміністративну будівлю, готель та розважальний комплекс».

А ось замовником 25-поверхового бізнес-готелю, який хочуть будувати по сусідству, вказана мало кому відома херсонська компанія ТОВ «Енергія Офіс ДЗ». Втім, її бенефіціарний власник, Андрій Курманаєв, є водночас засновником ТОВ «Узай». Саме ця фірма була замовником будівництва ЖК «Нова Англія», який потрапив до рейтингу «найгірших сучасних будівель Києва».

На цьому макеті 2000-х років відображені плани з освоєння обох ділянок Черепанової гори.

Ця ділянка була продана у приватну власність під комерційну забудову ще за часів Олександра Омельченка. З 2006 вона належала компанії «Торг Альянс», яка отримала перший дозвіл на будівництво вже за мерства Черновецького.

З самого початку і принаймні донедавна головним проєктувальником запланованого «готелю з офісними приміщеннями» був Микола Жаріков. На початку 1990-х років він обіймав посаду головного архітектора Києва, а у 2000-х — часто виступав у ЗМІ як палкий захисник історичного Києва.

Зберігся протокол містобудівної ради 2006 року, на якому архітектори розглядали проєкт Жарікова — і в цілому доволі схвально. Наголошувалося, що все узгоджено з Управлінням охорони пам’яток, а сам Жаріков вважав заявлену висоту в 73 метри «цілком прийнятною», оскільки неподалік вже зводили бізнес-центри «Парус» та «Гулівер».

Рендер, на якому майбутній готель «цілком відповідає історичному оточенню»..

Тоді містобудівна рада повністю підтримала проєкт «висококласних офісів та апартаментів», наголосивши, що ця локація «надто золота для звичайного трьохзіркового готелю». Архітектор Сергій Целовальник на додачу запропонував «організувати на даху ажурний вертолітний майданчик».

Але це будівництво так і не вдалося розпочати. «Торг Альянс» продовжував володіти цією ділянкою до 2018 року, поки все його майно не було арештовано і розпродано з торгів. Відтак зміни у дозвіл на будівництво, зафіксовані минулого року, вносив уже новий власник.

Вид на бізнес-готель з парковки готелю «Русь».

У КМДА наразі ніяк не відреагували ані на тотальну вирубку дерев на схилі, ані на відчутне невдоволення містян планами забудови навколо Палацу спорту. Втім, сам Кличко ще недавно називав останній «сараєм з минулого» — і казав, що на його місці «потрібна інша будівля за новим проєктом».

Нагадаємо, що з іншого боку Олімпійського стадіону планують і далі забудовувати Черепанову гору: там спроєктували багатоповерховий житловий комплекс «Red Line», чиї мешканці могли б «закритися від шуму центра міста та максимально насолодитися його красою».

Фото обкладинки: бюро A24D 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button