Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Держводагентство

З України в Угорщину по річці Тиса пливе сміття зі швидкістю 100 пляшок за хвилину, повідомив ініціатор низки екоініціатив Артем Приходько. За його словами, причина – відсутність системи поводження з відходами.

Він пояснює, що в Закарпатській області системою вивезення сміття не охоплені 12% жителів, яким не створили умов для цивілізованої утилізації відходів і які змушені викидати непотріб на стихійні звалища та у річки.

Під час паводкового періоду сміття змивається з гір у Тису та інші річки, перетворюючи їх на «сміттєпроводи». На його думку, значна частина відповідальності за засмічення річок лежить саме  на органах місцевого самоврядування.

За словами екологині Оксани Станкевич-Волосянчук, внаслідок дощів на Закарпатті у січні піднявся рівень води у річках області. В Ужі течія віднесла сміття у Словаччину: пластикові і скляні пляшки, лампочки і навіть взуття.

Прокуратура Тячева Закарпатської області підозрює чиновників Рахівської міськради у зловживанні службовим становищем щодо розташування сміттєзвалища поблизу річки Тиса. Це призвело до забруднення та завдало довкіллю тяжких наслідків. Справу передали до НАБУ.

На Закарпатті наразі немає сміттєпереробних заводів. Працюють два полігони твердих побутових відходів (в Ужгородському та Мукачівському районах), вони заповнені на 95 та 80%. Також є в регіоні 62 офіційні сміттєзвалища та десятки несанкціонованих.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button