Чотириденний тиждень тестуватимуть у Великій Британії, Португалії та Іспанії
Модель 100:80:100 передбачає, що стовідсоткова оплата та 80% часу на роботі забезпечать 100% продуктивності.
Модель 100:80:100 передбачає, що стовідсоткова оплата та 80% часу на роботі забезпечать 100% продуктивності.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Великій Британії розпочинається наразі «найбільша у світі» пілотна програма з запровадження чотириденного тижня. Одночасно законопроєкт про перехід на такий графік розробляють у Португалії.
Починаючи від сьогодні, шостого червня, понад 3300 працівників 70 британських фірм працюватимуть по чотири дні на тиждень, зі збереженням попереднього розміру зарплати, повідомляє The Guardian.
Тестовий проєкт триватиме шість місяців. У ньому беруть участь і малі, і великі компанії — від ресторанчика у маленькому портовому містечку до розробника програмного забезпечення.
Модель 100:80:100 передбачає, що стовідсоткова оплата та 80% часу на роботі забезпечать 100% продуктивності. Принаймні попередні дослідження це підтверджували.
«Коли я вперше почув, що ми працюватимемо менше за ту ж саму оплату, я подумав: а в чому пастка? — розповідає 25-річний співробітник ресторану Platten’s Fish and Chips Ваєт Воттс. — Зазвичай я настільки виснажений після роботи, у мене немає жодних сил, тому я сподіваюся, додатковий вихідний дозволить мені відпочити та поповнити заряд енергії».
Проєкт організують аналітичний центр Autonomy, громадська організація 4 Day Week Campaign та дослідники з Кембриджського університету, Оксфорда та Бостонського коледжу. Дослідники вимірюватимуть вплив такого графіка на продуктивність бізнесу та самопочуття працівників, а також на довкілля та гендерну рівність.
«Ми аналізуватимемо, як працівники реагують на додатковий вихідний, у плані стерсу та вигорання, роботи та задоволеності життям, здоров’я, сну, витрат енергії, подорожей та багатьох інших аспектів буття», — зазначає керівниця проєкту Джульєт Шор, професорка соціолоії Бостонського коледжу. Вона називає експеримент «історичним».
Щодо Португалії, що минулого тижня парламент проголосував за пропозицію запустити пілотний проєкт чотириденного графіка у країні, а також дослідити гібридні моделі роботи, такі як поєднання офісної та віддаленої роботи, повідомляє The Mayor.eu.
Читайте також: Понад 71% українських роботодавців готові перейти на чотириденний робочий тиждень
Цьогоріч чотириденний графік також тестуватимуть у Шотландії. У березні Іспанія анонсувала запровадження 32-годинного тижня як експеримент. У лютому Бельгія погодила тестову програму з переходу на 38-годинний тиждень.
Наприкінці травня в іспанській Валенсії відбувся перший міжнародний саміт, присвячений переходу на чотириденний тиждень. Запровадження 32-годинного тижня є особливо популярною ідеєю в політсил лівого спрямування. Аргументують, зокрема, тим, що іспанці працюють у середньому більше годин, ніж інші європейці, та при цьому продуктивність праці не краща.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті