Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Eugene Chystiakov / Unsplash

У Великій Британії розпочинається наразі «найбільша у світі» пілотна програма з запровадження чотириденного тижня. Одночасно законопроєкт про перехід на такий графік розробляють у Португалії.

Починаючи від сьогодні, шостого червня, понад 3300 працівників 70 британських фірм працюватимуть по чотири дні на тиждень, зі збереженням попереднього розміру зарплати, повідомляє The Guardian.

Тестовий проєкт триватиме шість місяців. У ньому беруть участь і малі, і великі компанії — від ресторанчика у маленькому портовому містечку до розробника програмного забезпечення.

Модель 100:80:100 передбачає, що стовідсоткова оплата та 80% часу на роботі забезпечать 100% продуктивності. Принаймні попередні дослідження це підтверджували.

«Коли я вперше почув, що ми працюватимемо менше за ту ж саму оплату, я подумав: а в чому пастка? — розповідає 25-річний співробітник ресторану Platten’s Fish and Chips Ваєт Воттс. — Зазвичай я настільки виснажений після роботи, у мене немає жодних сил, тому я сподіваюся, додатковий вихідний дозволить мені відпочити та поповнити заряд енергії».

Проєкт організують аналітичний центр Autonomy, громадська організація 4 Day Week Campaign та дослідники з Кембриджського університету, Оксфорда та Бостонського коледжу. Дослідники вимірюватимуть вплив такого графіка на продуктивність бізнесу та самопочуття працівників, а також на довкілля та гендерну рівність.

«Ми аналізуватимемо, як працівники реагують на додатковий вихідний, у плані стерсу та вигорання, роботи та задоволеності життям, здоров’я, сну, витрат енергії, подорожей та багатьох інших аспектів буття», — зазначає керівниця проєкту Джульєт Шор, професорка соціолоії Бостонського коледжу. Вона називає експеримент «історичним».

Щодо Португалії, що минулого тижня парламент проголосував за пропозицію запустити пілотний проєкт чотириденного графіка у країні, а також дослідити гібридні моделі роботи, такі як поєднання офісної та віддаленої роботи, повідомляє The Mayor.eu.

Читайте також: Понад 71% українських роботодавців готові перейти на чотириденний робочий тиждень

Цьогоріч чотириденний графік також тестуватимуть у Шотландії. У березні Іспанія анонсувала запровадження 32-годинного тижня як експеримент. У лютому Бельгія погодила тестову програму з переходу на 38-годинний тиждень.

Наприкінці травня в іспанській Валенсії відбувся перший міжнародний саміт, присвячений переходу на чотириденний тиждень. Запровадження 32-годинного тижня є особливо популярною ідеєю в політсил лівого спрямування. Аргументують, зокрема, тим, що іспанці працюють у середньому більше годин, ніж інші європейці, та при цьому продуктивність праці не краща.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button