Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Jack Prichett / Unsplash

Кілька тижнів тому поліція Венеції оштрафувала на 4200 євро німецьку родину, яка влаштувала пікнік на пам’ятці, можливо, вирішивши зекономити на ресторані. Туристи застелили скатертиною старовинний колодязь серед площі перед церквою Сан-Дзакаріа, поставили стільці, відкоркували вино, розклали тарілки. Кожного з чотирьох осіб оштрафували на 1050 євро.

Правила поведінки для туристів посилили у 2019 році. Крім пікніків у історичному центрі заборонено також кататися на велосипеді та лягати на лавки.

Венеційська влада стає все менш толерантною до туристів, які не приносять грошей у міський бюджет, а натомість лише роблять селфі на тлі пам’яток, йдеться у матеріалі Bloomberg CityLab.

Саме тому з січня наступного року планують запровадити плату за вхід до історичного центру, про що ми раніше писали. З туристів стягуватимуть від 3 до 10 євро за доступ до зони навколо Гранд-каналу та навколишніх островів. Захід спрямований передусім на «дешевих туристів», оскільки ті, хто бронює готель у центрі, будуть звільнені від плати.

У центрі — колодязь, який використала як стіл німецька родина. Зображення з Google Maps

Два роки, коли тривала пандемія, потік туристів знизився, однак вже на цей Великдень до міста приїхало 120 тисяч відвідувачів. За прогнозами, цього літа кількість туристів в Італії зросте на 25%, оскільки люди захочуть витратити зекономлені під час сидіння на карантині гроші.

«Значення подорожей протягом років докорінно змінилося. Та часом людям потрібно збагатити свою душу, серце та розум спогляданням краси, а Венеція це і є Краса з великої літери», — вважає Джуліана Лонго, власниця крамнички, в якій торгують капелюхами для гондольєрів уже понад століття.

Вона схвалює запровадження платного доступу до центру міста, однак переконана, що муніципалітет має краще донести до туристів, що ці гроші підуть саме на захист пам’яток і довкілля.

Чимало інших власників місцевих крамничок і ресторанів не підтримують плату, наголошуючи на торговельних традиціях Венеції. Директор асоціації власників ресторанів і барів Ернесто Панчін вважає, що натомість можна було б заохочувати туристів дивитися менш популярні райони міста, а не товпитися на площі Сан-Марко.

«Центральні квартали, такі як Санта-Кроче та Кастелло, не менш красиві, однак більшість часу вони порожні, — зауважує він. — Венеція — це місто світу. Кожна людина, яка прибуває з іншої частини планети, має право його побачити».

Раніше Венеція запровадила податок для туристів, які приїжджають на один день, а також заборонила круїзним лайнерам прибувати до історичного центру. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button