Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 2 днів. За цей час ми опублікували 26736 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Нік Шуляхін

Після початку повномасштабної війни вторинна нерухомість в Україні дешевшає, але попит на купівлю житла досі низький. Про це йдеться в дослідженні НВ.

Залежно від регіону, продавці вже готові знижувати ціни від п’яти до 30 відсотків по всій країні. Проте, чим далі від фронту – тим менша знижка. Наприклад, в Ужгороді знижки від довоєнної вартості можуть сягати до 5%, у Дніпрі – 20%, у Києві – 10-15%. Водночас переважна більшість потенційних покупців не поспішає укладати угоди і чекає подальшого падіння цін.

У середньому по Україні квадратний метр вторинного житла з хорошим ремонтом коштує 27 тисяч гривень, тоді як за квадратний метр у новому будинку з євроремонтом просять понад 36 тисяч гривень, а з косметичним ремонтом – понад 26 тисяч.

У Києві у червні квартири на вторинному ринку продавали у середньому за 2210 доларів за квадрат. Традиційно найдорожча нерухомість розташована в Печерському, Шевченківському та Голосіївському районах, найбюджетніша — у Деснянському та Дарницькому.

Люди переважно хочуть купувати житло біля станцій метро. Також підвищений інтерес до квартир у будинках, збудованих після 2005 року з лічильниками тепла. Наявність у будинку підземного паркінгу або розташованого неподалік бомбосховища також буде перевагою. Найчастіше покупці розглядають житло на нижніх поверхах, ніж на останніх. Панорамні вікна та видові балкони більше не є перевагою.

За даними Нацбанку, поновлення операцій з купівлі-продажу житла поки не призвело до відродження попиту, ринок перебуває в дисбалансі. У дослідженні НБУ йдеться, що наразі заявлені ціни не підкріплені попитом та підігріті переважно очікуваннями продавців. Ринок перебуває в дисбалансі через ризики пов’язані з руйнацією та падінням платоспроможності людей в областях, близьких до бойових дій.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button