Музей історії Києва готовий взяти знесені пам’ятники. Які об’єкти планують «дерусифікувати»?
Ці об'єкти можуть стати частиною розповіді про ідеологічне маркування міського простору.
Ці об'єкти можуть стати частиною розповіді про ідеологічне маркування міського простору.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24967 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Музей історії Києва готовий взяти в колекцію знесені в процесі дерусифікації пам’ятники, повідомила виданню «Великий Київ» директорка музею Діана Попова.
«Подібні предмети ще не представлені в музейній колекції, тож могли б стати важливим доповненням для майбутньої розповіді про міський простір Києва, його ідеологічне маркування», — зазначила вона.
Наприкінці травня Київрада ухвалила рішення про демонтаж низки пам’ятників і меморіальних дошок, «що відображають радянські та росйські історичні та пропагандистські наративи». Проєкт розробили Аліна Михайлова та Ксенія Семенова.
У переліку об’єктів, затверджених до знесення, — демонтована ще у квітні композиція під Аркою, а також розташована поряд композиція на честь Переяславської ради; кінна статуя Щорса; серп і молот на мосту Патона та погруддя Пушкіна біля Транспортного університету, яке днями, не дочекавшись виконання рішення, повалили невідомі.
У рішенні також передбачається прибрати з оздоблення обеліску на площі Перемоги зображення Леніна та замінити дату початку Другої світової з 1941 на 1939 рік. Так само з оздоблення станції «Героїв Дніпра» приберуть георгіївську стрічку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті