Кияни пропонують обмежити швидкість автівок до 30 км/год через відключення світла
Це реакція на заклики влади носити світловідбивачі.
Це реакція на заклики влади носити світловідбивачі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
За добу двісті киян підписали петицію про обмеження швидкості руху в місті до 30 км/год.
Автор Павло Постоєнко вважає, що висока швидкість стає особливо небезпечною у темну пору доби під час відключень електрики.
Через масштабні руйнування енергетичної інфраструктури в Києві часто не працюють ліхтарі та світлофори. Поліція стверджує, що кількість смертей пішоходів у ДТП зросла на 25%.
Міська рада і уряд наполягають на тому, що пішоходи мусять носити світлий одяг і світловідбивальні елементи. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує штрафувати пішоходів за відсутність таких жилетів чи стрічок.
Киянин Олександр Гречко провів експеримент — чи добре видно пішохода зі світловідбивачами.
У багатьох містах Західної Європи швидкість на більшості вулиць обмежено до 30 км/год. Так, рік тому в Парижі залишили лише кілька доріг, таких як окружна, де автівкам дозволено їздитии швидше. У Брюсселі такі обмеження набули чинності у 2019 році. Такі норми також діють в Осло та Гельсінкі. За 2019 рік у цих містах не загинуло жодного пішохода та велосипедиста.
Україна при цьому — єдина серед європейських країн, в якій не передбачено штрафів за перевищення швидкості на 20 км/год. Тобто при швидкісному режимі 50 км/год водій може їхати зі швидкістю 70 км/год.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті