Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/Terrafame

Фінська компанія Terrafame, 67% акцій якої належить державі, вирішила видобувати уран, який є необхідним для роботи атомних електростанцій. Сподіваються, що це посилить енергонезалежність Європи.

Наразі серед європейських країн уран видобувають лише в Україні та значно меншою мірою — в Німеччині та Румунії. При цьому Росія є одним із найбільших світових постачальників урану.

Читайте також: Німеччина перезапускає 16 електростанцій на вугіллі та нафті

«Використання природного урану Terrafame у виробництві енергії допоможе досягти кліматичних цілей, оскільки ядерна енергетика не призводить до викидів вуглекислого газу в процесі виробництва», — пояснює гендиректор компанії Джоні Луккаройнен.

Вже збудовано завод у фінському місті Соткамо. Налагодити видобуток Terrafame планує до літа 2024 року, а на повну потужність завод запрацює до 2026 року, виробляючи 200 тонн на рік. Для порівняння, обсяги видобутку природного урану в Україні становлять 500–800 тонн на рік.

Завод. Фото: terrafame.com

Зважаючи на ринкові ціни на уран, це збільшить річний дохід компанії на 25 мільйонів євро. 

Фінські екологічні організації судилися з Terrafame, непокоячись, що видобуток урану завдасть шкоди природі, однак рік тому Верховний адмінсуд підтвердив право компанії видобувати уранову руду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button