Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/Terrafame

Фінська компанія Terrafame, 67% акцій якої належить державі, вирішила видобувати уран, який є необхідним для роботи атомних електростанцій. Сподіваються, що це посилить енергонезалежність Європи.

Наразі серед європейських країн уран видобувають лише в Україні та значно меншою мірою — в Німеччині та Румунії. При цьому Росія є одним із найбільших світових постачальників урану.

Читайте також: Німеччина перезапускає 16 електростанцій на вугіллі та нафті

«Використання природного урану Terrafame у виробництві енергії допоможе досягти кліматичних цілей, оскільки ядерна енергетика не призводить до викидів вуглекислого газу в процесі виробництва», — пояснює гендиректор компанії Джоні Луккаройнен.

Вже збудовано завод у фінському місті Соткамо. Налагодити видобуток Terrafame планує до літа 2024 року, а на повну потужність завод запрацює до 2026 року, виробляючи 200 тонн на рік. Для порівняння, обсяги видобутку природного урану в Україні становлять 500–800 тонн на рік.

Завод. Фото: terrafame.com

Зважаючи на ринкові ціни на уран, це збільшить річний дохід компанії на 25 мільйонів євро. 

Фінські екологічні організації судилися з Terrafame, непокоячись, що видобуток урану завдасть шкоди природі, однак рік тому Верховний адмінсуд підтвердив право компанії видобувати уранову руду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button