Земельна комісія підтримала петицію проти розташування меморіалу на Лисій Горі
На початку січня Київрада відхилила петицію киян.
На початку січня Київрада відхилила петицію киян.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Земельна комісія Київради підтримала петицію щодо заборони облаштування військового кладовища на Лисій горі Голосіївського району, повідомив експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов. Напередодні Київська міська рада її відхилила.
У поясненні до рішення міської ради зазначалося, що у жовтні 2022 року на виконання доручення прем’єра Дениса Шмигаля Київрада ухвалила рішення про розробку проєкту детального плану території урочища «Лиса Гора» для створення Національного військового меморіального кладовища. Замовником будівництва є Міністерство у справах ветеранів, а отже всі заходи мають погоджуватися з центральною владою.
У тій місцевості розташований Лисогірський форт Київської фортеці, який внесено до Держреєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку національного значення. Крім того, в урочищі Лиса гора є пам’ятка археології місцевого значення «Поселення трипільської культури». Зважаючи на це, Міністерство культури та інформаційної політики має розробити межі територій пам’ятки та режими її використання.
В уряді розраховують розпочати будівництво Національного військового меморіального кладовища вже навесні.
Київський еколого-культурний центр подав у грудні позов до суду на Київраду через наміри побудувати військовий меморіал на Лисій горі. Зараз готують ще кілька позовів на захист заповідника.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті