Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Mike Hewson

У Мельбурні, Австралія, наприкінці минулого року встановили незвичний дитячий майданчик. Погано підперті роликовими дошками каменюки, з яких стирчать металеві елементи, між ними навмисне неакуратно натягнуті ціпки та мотузки, пальма, яка здається, от-от випаде з мішка, — все це виглядає дуже небезпечно.

Фото: Mike Hewson

Майданчик, розташований у районі Саутбенк, — це проєкт Rocks On Wheels новозеландського художника Майка Г’юсона. Він має своєрідні погляди на ризик. «Уникнути небезпеки неможливо», — заявляв він під час виступу на TEDx. 

Фото: Mike Hewson

На Г’юсона вплинув землетрус 2011 року в його рідному Крайстчерчі. Художник згадує, як на кілька секунд здалося, що настав кінець світу — дорожнє покриття йшло хвилями, наче море. Він бачив, як рухнула будівля собору.

Фото: Mike Hewson

Чотири роки тому Г’юсон спроєктував невелику локацію для дітей в австралійському місті Вуллонгонг. Це були кам’яні брили та пальми, одна з яких висіла на ліхтарі. Як стверджує художник, діти миттєво зрозуміли, як цим користуватися.

Вуллонгонг. Фото: Mike Hewson

Інший подібний майданчик зробили в Сіднеї, і на наступних вихідних він був повністю заповнений.

Читайте також: Природні кольори та інклюзивні каруселі: якими можуть бути дитячі майданчики?

Фото: twitter.com/LaTrioli

Деякі дорослі, на відміну від дітей, жахаються, побачивши дитячі майданчики Г’юсона. Та річ у тому, що небезпека тут несправжня. Покриття виглядає, як кам’яна плитка, але насправді воно гумове. Брили, звісно, не тримаються на роликових дошках — вони надійно закріплені прихованими кріпленнями.

Фото: Mike Hewson

Щодо інших елементів, якими можна травмуватися, то це, на думку міської голови Мельбурна Саллі Кепп, — мінімальний виправданий ризик, необхідний для розвитку дитини. На користь цього свідчать численні дослідження, з якими можна ознайомитися за запитом risky play в пошуковику Google Scholar.

Читайте також: Комунальники Солом’янського району створили дитячий «майданчик жахів»

За матеріалами: The Guardian, Bloomberg CityLab, Dezeen

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button